Rozsviťte s námi Prahu. Každý může mít svou žárovku

Rozsviťte s námi Prahu i letos. Každý může mít svou žárovku a každý může pomáhat. Zapojte se i vy do unikátního projektu Hitrádia City a pomozte nemocným dětem, hospitalizovaným na Jednotce intenzivní péče ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

V roce 2007 měl tým City nápad, jak spojit celou Prahu v předvánočním charitativním projektu. Daří se to rok co rok už 11 let! I proto se k němu s vámi, našimi posluchači, letos opět rádi vracíme.

Stejně jako v minulých letech si i letos s laskavým souhlasem hlavního města Prahy vypůjčíme tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí a jeho žárovky. Každý tak má možnost „sponzorovat“ svou žárovku za cenu jedné DMS. A následně si může svou žárovku symbolicky rozsvítit na webové stránce rozsvittesnamiprahu.cz a zapsat se do seznamu dárců. V uplynulých letech se do projektu zapojily tisíce Pražanů. Věříme, že letos jich bude díky vám ještě více.

Celý charitativní projekt vyvrcholí o prvním adventním víkendu v sobotu 2. prosince, kdy se bude na Staroměstském náměstí rozsvěcet vánoční strom. Za Hitrádio City se tohoto slavnostního okamžiku zúčastní moderátoři Vojta Efler a Iva Lecká a předají zde šek s částkou, kterou se podařilo vybrat díky všem, kteří zaslali DMS. Akce začíná v 17:00 a končí rozsvěcením stromu v 17:30.

Jak sponzorovat žárovku

 • POSLAT 30 KČ
  $30 KčDMS ZAROVKA 30
  ODESLAT NA 87777
  • základní porce radosti
  • i 30 Kč pomůže
 • POSLAT 60 KČ
  NOVINKA
  $60 KčDMS ZAROVKA 60
  ODESLAT NA 87777
  • dvojitá porce radosti
  • 60 Kč pomůže víc
 • POSLAT 90 KČ
  NOVINKA
  $90 KčDMS ZAROVKA 90
  ODESLAT NA 87777
  • trojitá porce radosti
  • 90 Kč pomůže nejvíc

Vše o DMS se dozvíte na www.darcovskasms.cz, službu provozuje Fórum dárců a technicky zajišťuje ATS Praha.
Každý, kdo odešle dárcovskou SMS, si může svoji žárovku rozsvítit na stránkách rozsvittesnamiprahu.cz

Jednoduchý návod na to, jak rozsvítit sponzorovanou žárovku, obdržíte krátce po odeslání DMS na svůj mobilní telefon v podobě SMS zprávy. Poté už jenom stačí zapsat na určené místo příslušný kód a sponzorovaná žárovka se rozsvítí. Můžete se zde zapsat do seznamu všech dárců a poslat ostatním vzkaz.

Jak poslat větší částku pěnez

Každý rok se mezi posluchači najdou dárci, kteří chtějí přispět větším obnosem. Příspívat lze přímo na sbírkový účet 1117771700/5500 pod variabilním symbolem: 1111. Rádi vám vystavíme Potvrzení o přijetí daru do vašeho účetnictví.

Na co půjde výtěžek

Výtěžek z akce Rozsviťte s námi Prahu letos pomůže nemocným dětem, hospitalizovaným na Jednotce intenzivní péče kliniky Dětského a dorostového lékařství ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Toto oddělení poskytuje péči v různých oblastech. Především se zde starají o děti s dědičními poruchami metabolismu. Zaměřují se zde jako jediní v republice na léčbu dětí, u nichž selhaly nejdůležitější životní funkce cirukalace, oběh a dýchání. Umí zde po určitou dobu nahradit funkce srdce i plic. Provádějí zde i tělovou hypotermii u novorozenců, kteří prodělali nedostatek kyslíku. K těmto zákrokům je potřeba celá řada speciálních přístrojů jako jsou monitory životních funkcí, přístroje pro umělou plicní ventilaci, speciální lůžka, inkubátory a v neposlední řadě infuzní pumpy. Díky vám toto oddělení získá prostředy na nákup infuzních pump, které dokáží podávat léky kriticky nemocným dětem v naprosto přesném dávkování. Není výjimkou, že kriticky nemocné dítě, potřebuje 10 až 15 infuzních pump.

Oddělení Jednotky intenzivní péče kliniky Dětského a dorostového lékařství ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze představuje jeho vedoucí MUDr. Václav Vobruba, Ph.D.

Patroni projektu

Naši milí patroni, herečky Tereza Brodská a Jana Bernášková, kterým děkujeme za podporu projektu, už mají na letošním pražském vánočním stromě rozsvícené své žárovky. Tak je následujte, ať společně získáme pro Jednotku intenzivní péče ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. co možná nejvíce finančních prostředků. DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM.

Projekt Rozsviťte s námi Prahu je realizován pod záštitou obecně prospěšné společnosti Život dětem, která následně zakoupí infúzní pumpy pro Jednotku intenzivní péče Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty University Karlovy na Praze 2.

Život dětem o.p.s. pomáhá od roku 2000. Posláním obecně prospěšné společnosti Život dětem je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.