Tým Hitrádia City potřetí pokořil 360kilometrový Vltava run

Tým Hitrádia City se zúčastnil letošního Vltava runu, 360kilometrového štafetového závodu, který kopíruje tok Vltavy od jejího samotného začátku až po Prahu. Startuje se v sobotu ráno na šumavském Zadově a končí v neděli odpoledne v Praze. Kolem tří set většinou dvanáctičlenných týmů má tedy víkend na to, aby tuhle nelidskou trasu zdolalo. A to už se potřetí povedlo i běžeckému týmu Hitrádia City.

Zdravé jádro běžeckého týmu Hitrádia City posílilo několik nováčků. Mezi nimi i Lenka Haramulová, věrná posluchačka rádia, která své místo získala přímo ve vysílání. Lenka byla velkým přínosem, krájela kilometr za kilometrem jako po másle a byla rozhodně týmovou hráčkou. To se týká i ostatních členů, tento typ závodu totiž přesně ukáže, co se v kom skrývá pod slupkou a jaký kdo skutečně je, když jde až na dřeň.

Po uplynulém víkendu jsem si jistý, že bych za všechny členy týmu klidně mohl dát ruku do ohně. Bez spánku, od předávky k předávce natěsnaní v autě, kde se suší zpocené věci, zatímco jeden z členů je na trase, každý potlačuje nějakou bolest, protože svůj úsek jel naplno podle hesla “všechno pro tým” a další úsek ho čeká.

K jídlu má každý to, co si přinesl. Vždycky se ale rozdělí s celým týmem a klidně i se soupeři. Každý jednoduše řečeno musí vystoupit ze své komfortní zóny, tady se poznají charaktery. A podobně na tom byly i ostatní týmy. Vzájemné fandění, pomáhání na trase, když soupeř zabloudil, nabídnutí pomoci nebo rady, to všechno je možná víc, než zvládnout těch 360 km za necelé dva dny.

Ale i o to tady samozřejmě šlo. Byl to přece jenom závod, takže neustálé sledování, jak jsou na tom ostatní týmy, počítání, přemýšlení, vymýšlení strategie, překonávání strachu při nočních úsecích, to všechno bylo součástí hry. A povedlo se, tým Hitrádia City se umístil na skvělém 40. místě z tří set týmů. Trasu jsme zvládli dokonce o 10 minut rychleji než loni v celkovém čase 29 hodin a 30 minut.

Tímto bych jako kapitán týmu chtěl poděkovat jednak vám posluchačům, kteří jste nám fandili, to nás drželo nad vodou. Ale hlavně všem, díky kterým jsem mohl strávit skvělý víkend, na který nezapomenu ani po tom, co se vstřebá kyselina mléčná a zahojí se všechny šrámy.

Členové týmu Hitrádia City:

Lenka Haramulová, Lenka Šibravová, Simona Pirklová, Jana Suchá, Ondřej Pojmon, Zdeněk Horák, Martin Pohořelý, Radek Šup, Pavel Pálka, Petr Bouška, Jan Třasák a já.

Váš kapitán,

Petr Slíva