Avon pochod letos nebude, přesto můžete pomoci

Už podvacáté měl letos do ulic Prahy AVON vyrazit pochod proti rakovině prsu. A opět jej Hitrádio Orion mělo doprovázet jako jeho oficiální, a hlavně hrdý partner. Heslo letošního pochodu za zdravá prsa, #SPOLU, zůstane ve fyzickém slova smyslu nenaplněno. 20. jubilejní ročník se totiž letos neuskuteční. Navzdory okolnostem vyjádříme #SPOLU podporu v rámci října, měsíce boje proti rakovině prsu.

Vytvořme #SPOLU lepší svět pro ženy

Prioritou pro kosmetickou společnost AVON jsou ženy. Právem oslavují sílu každé z nich, obzvlášť pokud se jedná o onkologickou pacientku, která svádí svůj životní boj. Zdravá prsa nejsou samozřejmost, nezapomínejte na prevenci a samovyšetření prsou!

Právě na to poukazuje nová kampaň projektu AVON za zdravá prsa, která vrcholí v říjnu, měsíci boje proti rakovině prsu. Navzdory tomu, že se v letošním roce 20. AVON Pochod nekonal, můžete však stále přispět, stejně jako Avon, který se rozhodl darovat částku 500 000 Kč. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás již podpořili a #SPOLU tak můžeme předat částku 7 000 000 Kč.

Onemocnění rakovinou prsu je v celosvětovém měřítku třetím nejčastěji se vyskytujícím nádorovým onemocněním. Pro včasné odhalení je nezbytné, aby si ženy pravidelně samy vyšetřovaly prsa a také absolvovaly preventivní prohlídku u svého gynekologa.

Tyto skutečnosti si plně uvědomuje společnost AVON, která se problematice rakoviny prsu věnuje již více než 20 let prostřednictvím projektu AVON za zdravá prsa, jehož cílem je péče o zdraví žen, zvýšení povědomí veřejnosti o tomto onemocnění a podpora výzkumu v této oblasti. Dosud se jí celkově podařilo darovat více než 125 000 000 Kč a předala již více než 1 miliardu dolarů na témata související se zdravím a bezpečností žen.

Jelikož se kosmetická společnost zavázala, že do konce tohoto roku nebude organizovat hromadné akce, tím pádem ani charitativní akci AVON Pochod, přichází s říjnovou kampaní, jejímž cílem je nejen poukázat na prevenci, ale i pomoci a podpořit onkologické pacientky. Nová vizuální kampaň je součástí chystané proměny Avonu v rámci projektu #WatchMeNow s kterou vás seznámíme již brzy.

Celosvětově je říjen měsícem boje proti rakovině prsu a věnuje se mu tak velká pozornost. Jinak tomu není ani u nás. Nositelkami hlavní myšlenky a tvářemi podzimní kampaně jsou inspirativní ženy a velké bojovnice, které svůj boj úspěšně vyhrávají. Nyní se snaží šířit osvětu i mezi dalšími ženami, které povzbuzují v nejtěžších životních chvílích.

Pomocnou ruku onkologický pacientkám může podat každý, a to několika jednoduchými způsoby:

  • Koupí některého ze tří speciálních kosmetických setů dostupných na konci září přes www.avon.cz a od poloviny října i prostřednictvím Avon Lady. Kosmetická společnost vyzývá i ostatní lidi, aby se přidali k boji za zdravá prsa. Podpořte #SPOLU s námi projekt koupí speciálního charitativního balíčku za skvělou cenu, kdy z každého prodaného setu poputuje 20 Kč na projekty, spojené s prevencí a bojem proti této zákeřné nemoci. Připravili jsme pro Vás celkem 3 sety, parfémový, dekorativní se rtěnkou a tužkou na oči a pečující, obsahující olej, sprchový gel a krém na ruce. Udělejte si radost a podpořte zároveň dobrou věc!
  • Koupí charitativního trička, které je v nabídce v dámském, pánském i dětském provedení na www.avon.cz nebo u vaší AVON Lady, které nemají nárok na provizi a tak celý výtěžek rovnou putuje na konto iniciativy AVON za zdravá prsa. Letošní model vzešel z dílny blogerského dua A Cup of style, stále si jej můžete objednat a přispět tak na konto.
  • Speciálním dobročinným příspěvkem přímo na eshopu www.avon.cz, kdy ke každému nákupu můžete přidat příspěvek a darovat na konto 49 Kč, 99 Kč nebo 199 Kč. Každá koruna pomáhá! Z veřejné sbírky jsou podporovány organizace, které se v České republice věnují boji za zdravá prsa.

Zodpovědně k boji za zdravá prsa přistupují i partneři – NUTREND, Prima TV, Hit Rádio, Scan quilt a Publicis Group, kteří se rozhodli zapojit do kampaně a finančně přispět. #SPOLU zvládneme předat více než 7 000 000 Kč. Pečujte o svá prsa pravidelně a připomeňte význam prevence i další ženě ve vašem okolí.

AVON Pochod za zdravá prsa

Společnost AVON Cosmetics se v České republice věnuje problematice rakoviny prsu již více než 20 let. Patří mezi 50 zemí ve světě, které každoročně podporují boj proti této nemoci prostřednictvím projektu AVON Pochod za zdravé prsa. Cílem tohoto charitativního akce je péče o zdraví žen, zvýšení povědomí veřejnosti o tomto onemocnění a podpora výzkumu v této oblasti. Sbírka slouží k podpoře vzdělávání zdravotnického personálu, studentů, zlepšení kvality života a psychosociální podporu žen, koupi diagnostických přístrojů, operační techniky a šíření osvěty v rámci prevence veřejnosti.

O společnosti AVON

Kosmetická společnost AVON je součástí globální společnosti Natura & Co a již 135 let zlepšuje životy žen prostřednictvím krásy… stále v tom pokračuje avšak moderněji! Přináší inovace, spojuje lidi, podporuje ženy, vnímá všechny podoby krásy. Slaví sílu žen po celém světě, podporuje je v objevování vlastního potenciálu a překonávání výzev. Překvapuje vás to? Přidejte se – #WatchMeNow #SledujteMe #AvonIsChanging #AvonSeMeni.

AVON je zastánce toho, na čem skutečně záleží. Právě sílu krásy využívá k vytvoření lepšího světa pro ženy. Pozorně naslouchá potřebám žen a je hlasem jejich tužeb. Věří v lepší svět pro ženy, který bude lepším světem pro všechny. Bojuje za zdravá prsa, protože rakovina prsu je jedním z nejčastějších onkologických onemocnění u žen, proto AVON věnoval více než 20 mil. dolarů na screeningové programy. Stejně bojuje i proti domácímu násilí, kterému čelí 1 ze 3 žen. Dosud pomohl již 14 mil. žen trpícím domácím násilím.

Celosvětově společnost AVON předala více než 1 miliardu dolarů na projekty související se zdravím a bezpečím žen. Za posledních 20 let zaregistrovala více než 750 patentů a výrobky z jejího portfolia získaly více než 300 ocenění za poslední 3 roky.