Boj proti koronaviru

Celý svět bojuje proti koronaviru. Evropská Unie, respektive Evropský parlament, je v tomto globálním snažení velkou hybnou silou, ať už po stránce finanční, organizační, odborné nebo diplomatické.

Na Hitrádiu City vás o jeho snažení budeme po celý rok 2021 informovat prostřednictvím reportáží, rozhovorů a rozšířeného zpravodajství.

Očkování

Díky Evropské Unii už do Česka proudí každý týden tisíce dodávek vakcín proti koronaviru. Díky tomu bude v nejbližších dnech dokončena vakcinace všech seniorů v domovech důchodců po celém kraji. Přesto vakcinace vyvolává řadu otázek napříč celou společností. V časopise Reportér si o tom povídali se sociologem Danielem Prokopem.

Celý podcast rozhovoru o tom, jaké jsou reálné ekonomické dopady koronaviru na Čechy, jak se mění ochota Čechů nechat se očkovat, jak celá situace kolem pandemie nahrává populistům a v čem Česko zaostává ve zvládání krize za ostatními zeměmi, si můžete pustit jako audio.

Projekt COMM/SUBV/2020/M/0224 – Raising Regional Awerness of European Parliament’s Response to COVID-19 Crisis je spolufinancován Evropským parlamentem.