Debbi představila chytlavou novinku Lighthouse

Na vlně optimistické nálady vznikl nový singl zpěvačky Debbi, která má za sebou velmi úspěšný rok. V návaznosti na loňský zisk Ceny Anděl, rádiový hit Mars a Venuše se skupinou Jelen a jedinečný vánoční dvojkoncert s Davidem Stypkou v Akropoli, natočila ve spolupráci s producentem Hynkem Tomanem zářivou novinku Lighthouse. Singl překypuje pozitivní energií a vznikal ve velmi uvolněné náladě. „Hynek Toman napsal velmi optimistickou a chytlavou melodii, která mě okamžitě pohltila,“ prozradila zpěvačka.

Skladba vyjadřuje důležitost životní opory, kterou tu v přeneseném významu představuje maják. „Lighthouse neboli maják symbolizuje stabilitu, bezpečí a jistotu, že se vždy vrátíme k těm, kteří jsou pro nás důležití. Vyvolává ve mně pocit naděje a bezpečí,“ vysvětluje zpěvačka. Také námět přitom přišel zcela neplánovaně. „Když jsme nahrávali demoverzi a ještě nebyl hotový text, najednou mi z úst vyklouzlo slovo lighthouse. Od toho jsme se odrazili,“ dodává Debbi, ověnčená titulem Sólová interpretka roku 2017 v Cenách Anděl za nadšeně přijaté album Break.

Hynek Toman, který je kytaristou Support Lesbiens, si spolupráci s interpretkou proslulou výjimečným zabarvením svého hlasu pochvaluje. „Debbi k nahrávání přistoupila jako opravdový profesionál. Už dlouho se mi nestalo, aby zpěvák přišel do studia tak výborně připravený a písničku nahrál celou v jednom kuse,“ vyzdvihuje.

Text písničky Lighthouse napsal jeho kolega ze Support Lesbiens Dušan Marko, na koprodukci se podílel Radek Tomášek a závěrečný mix a mastering obstaral Ecson Waldes. „Snažili jsme se udělat moderní přímočarou popovou věc, vše jsme podřídili tomu, aby Debbi slušela a cítila se v ní jako doma. Z výsledku mám velkou radost,“ nezastírá Hynek Toman.

Debbi - Lighthouse (Lyric Video)