Koncert Lewise Capaldiho se přesouvá do klubu SaSaZu

Popularita skotského zpěváka Lewise Capaldiho roste raketovým způsobem – nejen na domácí britské scéně, ale i po celé Evropě včetně České republiky. A pokud k tomu přidáme úspěšné vystoupení na letošním festivalu Colours of Ostrava, pak je jasné, že původně oznámený Palác Akropolis na koncert 7. listopadu nestačí a přesouvá se do většího prostoru – do klubu SaSaZu. Všechny zakoupené vstupenky do Paláce Akropolis zůstávají v platnosti, nově je možné vstupenky zakoupit v sítích GoOut, Ticketportal a Ticketmaster.

Lewis Capaldi, třiadvacetiletý skotský mladík, se jednoho dne probudil a zjistil, že si jeho skladbu Bruises na Spotify pustily miliony lidí a dožadovaly se dalších. Vyhověl jim, a tak se přes noc stal slavným. Klasická hudební pohádka vyvrcholila vítězstvím ve Scottish Music Awards, bleskurychle vyprodávanými koncerty a pozvánkami na největší evropské festivaly.

Hudba byla vždy to, co dělám. Prostě ji mám skutečně rád a myslím, že to je pro mě dostatečně dobrá výmluva

tvrdí rodák z malého skotského města Whitburnu, jehož podle všeho čeká zářivá kariéra.

Reakce na Capaldiho první EP Bloom z roku 2017 předčila rovněž očekávání a rekordy trhaly emotivní balady o lásce a nenaplněných vztazích také na YouTube. Potvrdilo se, že na co Capaldi sáhne, to promění v hit. Skladba Grace s lyrickým textem „you’re like a song that I ain’t ready to stop” opět bořila hitparády. A k ulítlému videu Capaldi dodal:

Přestože jsou mé písně plné emocí, nejsem úplně vážný typ člověka. A tak jsem si řekl, že by bylo vtipné udělat tu nejkomičtější věc, kterou si dokážete představit. Skladba Grace je o tom, když jste s člověkem, který dokáže z čehokoliv špatného ve vašem životě udělat nepodstatnou věc.

Pak již následovala nominace kritiků na Brit Awards, označení “ones to watch” pro rok 2019 od MTV, singl Someone You Loved na vrcholu ostrovní hitparády, navíc s desítkami miliónů přehrání na Spotify, další singl Grace v top 40 britských skladeb, vyprodané samostatné turné a první deska Divinely Uninspired to a Hellish Extent…