Konverzační tábory i turné s filharmonií chystá Tomáš Klus

Turné Tomáše Kluse k albu SpOlu pokračuje i na jaře. V Praze vystoupí muzikant s kapelou 20. března 2019 v Divadle Na Maninách, poté se vydá na koncertní pódia napříč republikou a chystá se i na Slovensko. V létě vyrazí na konverzační tábory, což je turné, které se bude odehrávat v šapitó a kromě hraní se tam bude diskutovat o otázkách doby s pozvanými lidmi, kteří mají k tématům co říct.

Na podzim Tomáš Klus plánuje turné s Janáčkovou filharmonií Ostrava. S filharmoniky by také nahrál album. “A nebude to záznam koncertu,” slibuje svým fanouškům písničkář, textař, skladatel, herec a bývalý moderní pětibojař.

Tomáš Klus feat. Tamara Klusová - A pak (oficiální video)

V roce 2002 získal Klus zlatou medaili v moderním pětiboji na dorosteneckém mistrovství Evropy. Kvůli sportu, kterému se věnoval do svých osmnácti let, přesídlil do Prahy. V roce 2007 vyhrál s písní Dopis pěveckou soutěž Czech Talent Zlín a o rok později mu firma Sony BMG vydala jeho první album Cesta do záhu(d)by. Tentýž rok napsal a nahrál hudbu pro film Anglické jahody. V roce 2009 vydal druhé album Hlavní uzávěr splínu a spolu s ním vyšel i jeho první zpěvník Já, písničkáŘ, obsahující písně z prvního a druhého CD.

V roce 2010 se stal Klus zpěvákem roku hudebních cen TV stanice Óčko i výročních Andělů. V letech 2011 a 2012 získal stříbrného a zlatého Českého slavíka. V září 2012 absolvoval studium herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění. Jako herce jej bylo možno vidět například v seriálu Hop nebo Trop (2004) nebo ve filmu Šejdrem (2008).

Další Klusova deska Proměnamě byla v dubnu 2015 na cenách Anděl vyhlášena jako nejprodávanější album roku 2014, ve stejném roce si zahrál v pohádce Tři bratři v roli nejstaršího syna Jana, který se vydá hledat zakletou princeznu Růženku.

Na konci června 2015 pokřtil album s názvem Anat život není, posledním vydaným studiovým albem je kolekce SpOlu, kterou nahrál s Cílovou skupinou a které je věnované lásce ve všech podobách.

S manželkou Tamarou Klusovou má dcery Josefínu a Jenovéfu a syna Alfréda. Žije v Mníšku pod Brdy, kam se přestěhoval z Prahy.