KORONAVIRUS: můžete pomoci? Napište nám!

Česká republika prožívá těžké časy. Epidemie koronaviru komplikuje životy milionům Čechů, statisíce z nás, jako lékaře, hasiče, a další, čekají těžké týdny plné práce.

Ve spoustě z nás ale tyto časy také vyvolávají přirozenou ochotu pomáhat. A mnoho z nás možnost pomáhat opravdu má. Jen neví, jak o tom dát vědět těm, kteří by tuto pomoc mohli potřebovat.

Proto jsme tu my. Dejte nám vědět, jak můžete pomoci, a my najdeme toho, kdo vaši pomoc využije co nejlépe.

Můžete hlídat děti? Šít roušky? Opravit auto? Přivézt nákup? Každá pomoc se počítá.

Napište nám na kontakt@hitradiocity.cz.

Pokud na sebe uvedete kontakt, bude spolu s Vaším jménem uveřejněn na tomto webu a ve vysílání Hitrádia City 93.7 FM. Více informací o zpracování osobních údajů si přečtěte zde.

VAŠE POMOC:

 

Doprava

Služba Modrý anděl s ohledem na situaci nabízí, že přiveze, odveze cokoliv za cenu TAXI. Stačí zavolat na 737 222 333. Pro transporty nad 30 km uděláme individuální zvýhodněnou cenu. V případě, že nemáte vlastní vůz a potřebovali byste ho teď narychlo, rádi zapůjčíme i s přistavením na adresu… www.popojedu.cz

CAR4WAY je s vámi i v této těžké době, stále pro vás fungujeme. V ulicích Prahy najdete více než 800 aut připravených k okamžité jízdě. Až do odvolání jsme se rozhodli registrovat do carsharingu CAR4WAY za pouhou 1 Kč. Protože individuální doprava je teď pro vás ta nejbezpečnější. Čipová karta, která slouží k otvírání aut, Vám přijde poštou. Technici vozového parku auta pravidelně čistí, ale prosíme i vás. Když chcete jet autem, tak před a po jízdě očistěte riziková místa (volant, řadící páku,..) a používejte roušku s rukavicemi. Buďte ohleduplní a společně to všechno zvládneme. Více informací najdete na www.car4way.cz/carsharing nebo na nonstop lince 601 311 011.

Všem organizacím, dobrovolným spolkům, firmám či městským úřadům, které se pustily do nezištné pomoci potřebným, nabízíme k zapůjčení větší počet dospěláckých koloběžek z půjčovny Yedoo. Koloběžky dovezeme, kam bude potřeba a v roušce a rukavicích bezpečně předáme.

Jak mohou koloběžky pomoci?
Koloběžky mohou pomoci dobrovolníkům nejen s rozvozem nákupů pro starší a nemocné, zásobováním, převozem ochranných pomůcek, ale také k rychlému přesunu po městě, a to bez nutnosti využít hromadnou dopravu, kde hrozí riziko nákazy koronavirem.

Jaké koloběžky nabízíme?
K dispozici máme rychlé a lehké hliníkové stroje a stabilní městské koloběžky s ocelovým rámem. Jezdit na nich zvládne každý a ještě si u toho pročistí hlavu. Doručit vám můžeme od 10 do 60 kusů.

Máte zájem? Kontaktujte nás
V případě zájmu volejte 777 317 750 (ideálně mezi 9:00 – 18:00 hod.) nebo pište na petrahandlova@intrea.cz. Bohužel ale není v našich možnostech koloběžky půjčovat jednotlivým dobrovolníkům. Musí to být vždy organizace, která koloběžky uskladní a bude je půjčovat. Více informací v tomto článku.

Autopůjčovna GLOBAL rent – a – car Praha nabízí zcela jedinečnou možnost zajištění bezpečné mobility. V současné době můžete okamžitě využít nabídku na pronájem vozu za bezkonkurenční cenu a zajistit si tak bezpečnou cestu do práce či na nákup základních potřeb. Půlroční zánovní vozy s maximálním nájezdem 18.000km, pronajímáme po dobu nouzového stavu v ČR již od 150 Kč na den! Věříme, že uvedená nabídka pro Vás bude zajímavá a pomůže Vám v době, kterou většina z nás nezažila a je naprosto bezprecedentní. BEZKONTAKTNĚ VÁS obsloužíme v naší provozovně u letiště Václava Havla, Ke Kopanině 529, Tuchoměřice. Více informací na www.t-move.cz. Rezervace na emailu reservations@global-rent-a-car.cz

Gastro

Chcete si zpestřit jídelníček řeckými produkty? Kontaktoval nás řecko-český pár Lucie a Theofanis, kteří nabízí online prodej a následně rozvoz výborných řeckých specialit, který je po Praze zdarma. V jejich nabídce najdete nejkvalitnější řecké produkty a můžete si tak doma udělat pravý řecký korona večer. 😊 Všichni, kdo milují řeckou kuchyni, mají pozvání na www.originalnireckyobchod.cz.

Rozvoz Dáme jídlo.cz  zůstává, v souladu s nejnovějším usnesením Vlády České republiky, nepřerušen. Situaci i nadále pečlivě sledujeme, vyhodnocujeme a s našimi restauračními partnery nepřetržitě pracujeme na tom, abychom zákazníkům zajistili dostupnost služeb Dáme jídlo. Aktuálně i nadále doručujeme pro více než 60 % populace ve zhruba 170 městech po celé ČR. Zároveň jsme připraveni přijmout nové restaurace, které do této doby služeb rozvozu nevyužívaly, a nabídnout jim možnosti platformy Dáme jídlo. Díky tomu mohou, stejně jako naše stávající partnerské restaurace, nadále vařit. Jejich provoz tak nemusí být přerušen.

PIZZBURG – stále fungujeme a rozvážíme jídlo, konkrétně pizzu a burgery, z Francouzské 110. Máme i osobní odběr přes okénko. Naše doba je momentálně kvůli situaci pozměnena, a to od 12:00 do 23:00 hod. Aktuální nabídku najdete na www.pizzburg.cz , rozvážíme Vršovice, Vinohrady, Žižkov a přilehlé okolí.

Wolt, služba na doručování jídla, která funguje v Praze a Brně, například v těchto nelehkých časech doručuje bezkontaktně. To v praxi znamená, že si na jejich webu, www.wolt.cz, nebo v aplikaci, kterou můžete stáhnout pro iOS nebo Android, vyberete jídlo, zaplatíte online a kurýr, který vám ho doveze, tašku automaticky nechá tam, kde si řeknete – buď před vchodem do domu nebo před vchodem do bytu, tak, aby se minimalizoval lidský kontakt. Určitě doporučujeme, Wolt v Praze spolupracuje s více než 350 restauracemi, v Brně pak s více než 100 restauracemi, takže si určitě budete mít z čeho vybrat, najdete tam všechno od pizzy, burgerů a sushi, až po různé speciality. Navíc mají otevřeno celý den, od 10:30 dopoledne, do 22:30 v noci, o víkendu až do 23:00 a většinou doručují za 30 minut.

Jsme Nesnězeno – v běžném provozu zachraňujeme z restaurací neprodané jídlo, které by jinak skončilo v koši. Lidé si ho u nás kupují ve slevě a bráníme tak plýtvání kvalitním jídlem. Zachránilo se takto už přes 40.000 jídel. Teď v období karantény se snažíme zachránit samotné restaurace, aby nemusely zavírat, propouštět atd. a zároveň aby lidé měli pořád způsob, jak se dobře najíst, dokonce bezpečněji než nákupem potravin v supermarketu, kde je daleko větší koncentrace lidí, než při rychlém vyzvednutí jídla před podnikem. Zároveň teď intenzivně řešíme nadstavbu v podobě bezkontaktního donáškového systému pro lidi v izolaci a také všechny, kteří chtějí minimalizovat pohyb venku.  nesnezeno.cz

Vegetariánská restaurace Radost FX na I. P. Pavlova, tedy Praze 2,  hlásí, že má otevřeno pro rozvoz jídla  – objednat lze jídlo s sebou na telefonním čísle restaurace 603 193 711 , nebo na Wolt.cz, Dame Jidlo.cz a brzy i na Uber eats. Nenecháme Vás hladové ani v této pro nás všechny zoufalé situaci.

Naše restaurace SUSHI GURU nabízí rozvoz sushi v rámci Prahy TAKE AWAY na naší Karlínské pobočce na adrese: Pobřežní 29/48, Praha 8-Karlín. Objednávky přijímáme na tel. čísle 739 81 81 81. Kompletní nabídku pak najdete na webových stránkách www.sushiguru.cz.

Smíchovské vidličky a nože, Vodní 11, Praha 5, vedle Krajského soudu a Náměstí Kinských:
Obědy připravují už od pondělí, vybrat si můžete ze tří jídel a polévky, hlavní jídlo za 109 Kč!
Tento víkend mají zavřeno, ale mohou ujistit své zákazníky, že budou pokračovat zase od pondělí příštího týdne. #spolutozvladnem

Vidličky a nože Strašnice, na Vinohradská 228, Praha 10.
Stále otevřeni přes obědy, v pracovní dny otevřené výdejní okénko. Mají na výběr ze tří jídel za normální ceny kolem 110 korun za hlavní jídlo. Přes víkend je zavřeno, ale v pondělí jedou dál. Nechtějí nechat své zákazníky ve štychu, takže pojedou dál i od pondělí. #spolutozvladnem

Can Bey doner kebab – dle vládního nařízení máme zajištěn prodej přes okno. Dále pracujeme na možnosti rozvozu přes Dáme jídlo. Naše restauraci najdete na adrese Ječná 15, Praha 2 – Nové město. Stálé zákazníky máme. Jak z řad lékařů, hasičů, policie, studentů i turistů. Máme velmi dobré jméno v našem zaměření a dovolíme si tvrdit z reakce a návštěvnosti včetně recenzí zákazníků, že jsme jedničkou a nejlepší v Praze.

Jsme pizzerie Gusto Giusto sídlící v Praze na Střížkově a rozvážíme italské speciality (pizza, gnocchi, pasta, rizota, steaky, hamburgery, zeleninové saláty atd.) do 5 kilometrů zdarma, potom s příplatkem. www.gustopizza.cz

Restaurace Port Stanley, Na Maninách 18, Praha – Holešovice – naše restaurace stále vaří jídlo s sebou. Buď osobní odběr nebo přes Dáme jídlo. www.portstanley.cz

Nabídka hotových pokrmů k okamžité konzumaci nebo do ledničky k pozdější spotřebě. Vše čerstvě navařeno. Vaří a rozváží se od pondělí do pátku přes den. Objednat můžete na webu www.freshandtasty.cz, Liftago doručí až k vám.

Jsme Prostě veget! U nás se můžete těšit nejen na veganské a vegetariánské speciality z kuchyně Prostě veget, ale i na tradiční českou kuchyni v podání Tátovy kantýny. Jsme zvědaví, kdo vyhraje – vegetariáni vs. masožrouti!  Máme bohatý výběr z denního menu, minutek a dětských jídel. Najíte se u nás i bez masa, lepku, laktózy a vajec – vybere si opravdu každý. Používáme pouze obaly z plně kompostovatelných a rozložitelných materiálů. Objednávat můžete od pondělí do pátku v době oběda (11-14:30) na www.prosteveget.cz, tel. čísle +420 775 737 881, prostřednictvím Damejidlo.cz a Uber Eats. Tak vegeťte s námi, Mr.Veget.

Výpočetní technika / elektronika

Růžovka s. r. o. – jsme schopni nabídnout servis výpočetní techniky / elektroniky i doma v rámci Prahy.
Máme vybavení, které nám to umožní bezpečně pro nás i zákazníka.
Případně info zde: https://ruzovka.cz/cs/content/8-servis

PrimeServis.cz – jsme servis mobilních zařízení a v této situaci nabízíme vyzvednutí a odeslání kurýrem k opravě po Praze zdarma! Zařízení iPhone opravíme a odešleme ten samý den. Ke každé opravě dále zdarma provádíme vnější čištění antibakteriálním přípravkem a UV zářením. www.primeservis.cz

ALFACOM CZECH s. r. o. – nabízíme IT servis výpočetní techniky – Servis počítačů a tiskáren. www.alfacomcz.com, hot-line: 731 477 231.

NBSERVIS – chtěli bychom nabídnout pomoc pro lidi, kteří pracují na homeoffice a mají nějaký problém s počítačem / notebookem /, mobilním telefonem. Stejně tak se jedná o školáky, důchodce. Aby tito lidé nemuseli zbytečně vycházet a hledat nějaké servisy, tak naše firma má nyní volné techniky, kteří k zákazníkovi přijedou, zabalený notebook odvezou na centrální servis a po opravě zase odvezou zpět. Technici mají respirátory a předání probíhá do plastového boxu, po opravě je zařízení dezinfikováno. Normálně je tato služba zpoplatněna 790,- Kč, nyní ji nabízíme zdarma. Stačí zavolat na dispečink: 720 101 058. Týká se pouze Prahy a středočeského kraje.

Rádi nabídneme software a podporu pro rychlou organizaci pracovníků a dobrovolníků v první linii. I při nynějších každodenních změnách bude každý zaměstnanec vždy vědět, kdy má být v práci a na jakém stanovišti, o změnách je notifikován v telefonu, má po ruce rychlý kontakt na kohokoliv ze svého týmu. Obzvláště vhodné pro záchranáře, dispečink, sesterny v nemocnicích, rozvoz potravin, nonstop službu v pečovatelských domech a dalších komplikovaných provozech. Vrchní sestra / velitel / manager díky chytrému napovídání a automatizaci v naší aplikaci nemusí trávit denně hodiny nad organizací změn a může se soustředit na svou práci a kolegy. Aplikace i více informací na www.planujsmeny.cz. Samozřejmě zdarma na zvládnutí situace.

Roušky

V pražském Divadle pod Palmovkou šijí roušky pro nemocnice zdejší garderobiérky. „Pokud byste měli doma přebytečné látky a tkalouny (ale pozor, jen ze 100 % bavlny) a chtěli je věnovat, budeme moc rádi,“ píše libeňská scéna ve facebookové výzvě. „Ale jen budete-li mít cestu okolo. Rozhodně kvůli tomu nevycházejte!“ dodává s ohledem na platnou karanténu. Materiál přijímají na vrátnici divadla, pokud by někdo disponoval větším množstvím, divadlo si pro náklad samo dojede.

Jan Zalužanský – pracuji ve firmě, kde distribuujeme merch (výrobky z bavlny) a rádi bychom darovali několik kusů těchto produktů k ušití roušek. Momentálně jsem začal shánět někoho, kdo by dokázal ušít větší množství. Jsem schopen zařídit dovoz materiálu na místo šití a poté opět jeho rozvoz. Úplně ideálně v lokaci Praha a okolí, ale vše se dá domluvit, není čas si vybírat. Byl bych moc rád, kdyby roušky směřovaly někam, kde jsou teď nejvíce potřeba např. MHD, obchody a v první řadě samozřejmě zdravotnictví. Kdybyste měli tip nebo našli někoho, kdo by se s námi spojil a mohli jsme společně pomoci, budu moc rád! zaluzanskyjan@gmail.com, 606 173 652

ELKA Underwear je česká značka, která vyrábí loungewear a spodní prádlo pro ženy, muže a děti. I oni se v těchto dnech rozhodli přidat ruku k dílu, zastavili výrobu svých produktů a začali šít roušky. A v čem jsou jiní, než ostatní? Projektem, díky němuž každou zakoupenou rouškou na e-shopu zákazník pomůže tam, kde je nejvíc potřeba. V tuto chvíli se díky projektu podařilo darovat cca 1600 kusů do nemocnic, mateřských školek, lékáren, obchodů a podpořit švadlenky ve dvou výrobnách.  Pokud se chcete zapojit i vy – zakoupit si roušku, chránit sebe a okolí a zároveň koupí podpořit místa, kde jsou další roušky potřeba – navštivte e-shop na www.elka-underwear.cz.

ALT systems a.s. – naše lasery vyřezávají ROUŠKY, FITRY DO RESPIRÁTORŮ, OCHRANNÉ ŠTÍTY, PLEXI PŘEPÁŽKY a podobně. Jsme český výrobce průmyslových laserů na řezání textilu, plastu a jiných nekovových materiálů. Nabízíme volnou kapacitu na laserech v našem aplikačním středisku. Pro neobchodní dobročinné projekty navíc nabízíme nízké ceny, pouze na pokrytí nezbytných nákladů. Info na: alt@alt.cz nebo 283 920 766www.alt.cz

Brašnářství Tlustý organizuje výrobu i distribuci jak roušek tak ochranných plastových štítů. Vyvinuli jsme bleskově plastové štíty a distribuujeme je zdarma do nemocnic, domovů důchodců a sociálních ústavů – všude tam kde nemají ochranné pomůcky a potřebují je hlavně rychle. Organizujeme domácí šičky po celé republice, ženy, které často ztratily práci a šití roušek je jejich náhradním příjmem. Nedokážeme to celé ale financovat a proto jsme vyhlásili veřejnou výzvou možnost přispět na materiál  a náklady na výrobu těchto pomůcek. Na webu Brašnářství Tlustý (www.brasnarstvitlusty.cz) je možno koupit symbolickou klíčenku (Společně to dáme 2020) případně přidat finanční příspěvek dle libosti – od 100 do tisíců korun https://www.brasnarstvitlusty.cz/klicenka-spolecne-to-dame-2020

Doručování zboží

ZASLAT.CZZůstaňte doma. Balíky u vás vyzvedneme. O vaše balíky se postaráme. Nemusíte na poštu ani na jiné sběrné místo. Vyzvedneme je u vás doma a doručíme kamkoliv po ČR (dokonce i do uzavřených obcí v ČR) i Evropě (kromě Itálie). Doručíme i balíčky vašim blízkým v karanténě a nově jsme pro vás spustili také platby dobírky kartou.

Při posílání balíčků je ale potřeba dodržovat zvýšená bezpečnostní opatření:
– Domluvte se s kurýrem, ať balík vyzvedne nebo doručí před dveře a vyhněte se kontaktu s ním.
– Při hrazení dobírky volte platbu kartou.
– Pokud jste v karanténě nebo máte příznaky onemocnění, sdělte to řidiči předem.

Aktuálně nabízíme nejbezpečnější odeslání balíků. Přepravu objednávejte na www.zaslat.cz.

Společnost S.I.A. cz, spol s r.o. se sídlem v Praze nabízí pomoc s dovozem a nákupem potravin a hygienických potřeb pro lidi za ceny po Praze a okolí od 10 Kč na km. Naše spol. se zabývá přepravou osob. Tel. čísla, na které můžete volat, jsou: 773671157, 606834298, 771170183.

Potřebujete něco přepravit v rámci města? Ať už jde o roušky, materiál, jídlo nebo i pracovní záležitosti, tak můžete využít převoz zásilek od Liftaga. Snadno objednáte v mobilní aplikaci Liftago, řidič zásilku převezme, příjemce dostane SMS s časem příjezdu a možností sledovat přepravu.

Pro všechny společnosti a obchody, které nemají jak rozvážet zboží, nabízí Liftago své řidiče. Těch má přes 2000 a bližší informace o tom, jak je můžete využít najdete na webu www.liftago.cz

Výuka cizích jazyků / Vzdělávání

MA Tereza Culková – vyučuji soukromě anglický jazyk a o spoustu  hodin jsem přišla. Ráda bych touto cestou ostatním nabídla hodiny anglického jazyka online. Ráda bych využila svého času a pomohla ostatním překlenout čas čekání nebo zabavit děti něčím smysluplným. http://Terceflmc.com/

I společnost Tutor se snaží pomoci lékařům, sestřičkám, hasičům a všem z IZS. Nabízíme online kurzy k přijímačkám či pomoc s domácí přípravou pro děti z druhého stupně ZŠ / pro děti rodičů z IZS zdarma, viz: https://www.tutor.cz/online-kurzy-na-ss-gymnazia/

Finance / Sociální pomoc

Sampa Invest, s. r. o. – naše společnosti se zabývají obchodním prověřováním, insolvencemi, exekucemi a prevencí vzniku nedobytných pohledávek. V minulosti jsme rovněž v dobách ekonomických nesnází vedli zdarma dluhovou poradnu. Na adrese commercialinvestigations.cz a na facebooku Pomocvkrizi jsou k dispozici po dobu nouze zdarma naše telefonní čísla a další kontakty. Snažíme se poradit zejména podnikatelům, kteří se obávají exekucí, insolvencí a dalších dopadů současné koronavirové krize. O dluzích, jejich prevenci a řešení víme prakticky vše.

Klub svobodných matek – Nově je zahájen program, v rámci kterého bude rodičům samoživitelům v tíživé životní situaci spojené s nemožností docházet do zaměstnání a nutností zajistit péči o dítě, poskytovat jednorázovou finanční pomoc ve výši 2 000 korun pro zajištění základních potřeb dětí, jako například potravin. Žádost o pomoc se stručným popisem životní situace je nutné zaslat na email spoluprace@klubsvobodnychmatek.cz.

DATART ROZDÁ STO PRAČEK A STO SUŠIČEK NEMOCNICÍM. Nedostatek praček a sušiček ve zdravotnických a sociálních zařízeních pro aktuální potřebu nutné údržby látkových roušek se stal podnětem pro výzvu elektro prodejce „Spolu pomůžeme víc“. V dubnu Datart za každou zákaznickou objednávku daruje peníze a postupně z nich vybaví sto institucí spotřebiči s antibakteriálními programy pro bezpečné praní a sušení látkových roušek. „Reagujeme tímto na žádosti, kterých nám z nemocnic denně chodí desítky. S ohledem na aktuální situaci musejí nemocnice a jiná zařízení prát a sušit látkové roušky pro svůj personál a potřebují se rychle dovybavit spotřebiči. Mezi prvními obdarovanými jsou Pediatrická klinika Thomayerovy nemocnice v Praze a Domov pro seniory Burešov ve Zlíně,“ řekla Eva Kočicová, mluvčí značky Datart a dodává, že další instituce stále mohou o spotřebiče žádat. „V této době je každá pomoc vítána a my jsme velice rádi za tuto spolupráci, které si vážíme,“ řekl Petr Sulek, tiskový mluvčí Thomayerovy nemocnice. Datart daruje set pračky a sušičky s vhodnými antibakteriálními programy pro hygienickou údržbu látkových roušek nemocnicím a zařízením pečující o seniory nebo znevýhodněné osoby. Instituce se s žádostmi o spotřebiče mohou hlásit na webových stránkách elektro prodejce, který za každou zákaznickou objednávku daruje dvacet korun. Žádat o dar lze od 1. dubna 2020 zde: www.datart.cz/pomahame

Nákupy / Obchody

Rádoby Nádoby – jsme bezobalová prodejna potravin, drogerie a kosmetiky na Kladně.  Nákup u nás můžete učinit po telefonu: 728 938 554, emailu: radobynadoby@gmail.com nebo přes Facebook:  https://www.facebook.com/radobynadobykladno, kde je uveden seznam sortimentu. Nákup Vám po Kladně zaveze až k Vám domů.

Nebaleno – V našich dvou prodejnách prodáváme kompletní sortiment potravin v BIO kvalitě i v konvenční kvalitě za běžné ceny, ekologickou drogerii a přírodní kosmetiku od námi osobně ověřených dodavatelů. Našimi dodavateli jsou přímí výrobci těchto produktů. Všechny naše produkty jsou ekologické, netestovány na zvířatech a bez obalu. Zboží prodáváme do našich zálohovaných sklenic, které myjeme v myčce na program s vysokou teplotou vody. Vzhledem k výjimečné situaci by lidem nejvíce mohla přijít vhod možnost online objednávek v našem obchodě. Zákazníky můžeme ubezpečit, že při sestavování objednávek dodržujeme nejpřísnější hygienická kritéria, použití roušek a rukavic při práci je samozřejmostí. Preferujte prosím platbu kartou online. Více informací o nás naleznete na našem webu (www.nebaleno.eu), fb (www.facebook.com/nebaleno) a instagramu (www.instagram.com/nebaleno/).

Tvořilka – chtěli bychom Vás informovat, že kamenné obchody Tvořilka jsou dočasně otevřeny v rámci zkrácené otevírací doby a to od pondělí do pátku od 11. do 17. hodin, o víkendu je zavřeno. Můžete tak u nás nakoupit materiál na kreativní tvorbu se svými dětmi i na vlastní tvoření. Na našich pobočkách je také aktuálně možné:
– vyzvedávat i odesílat zásilky přes Zásilkovnu
– vyzvedávat zboží z Tvořilky, pouze to objednané přes eshop, emailem nebo po telefonu
– velkoobchodně nakupovat zboží z Tvořilky více info na tvorilka.cz

VEVERKA – Rámy Pasparty – Nabízíme rámy na obrazy pro rámování svépomocí v klidu domova. Zákazníci mohou objednat na stránkách www.ram.cz, rámy zasíláme, je ale i možné vyzvednout internetové zakázky na prodejně v Praze.

V současné době jsou rozbité brýle noční můrou pro čtenáře i filmové nadšence. Tím spíš, pokud se takový člověk nechce nebo nemůže dostat z domova. Brýle vám opravíme! Na Praze 6 a 13 nabízíme vyzvednutí a jejich následné vrácení na vaši adresu. Doprava je ZDARMA. Opravu bude provádět OPTIKA – LUŽINY.  Fotografii poškození a kontakt prosím zašlete na e-mail optika.luziny@email.cz.

Potřebuje nakoupit a sami nemůžete? Liftago vám pomůže. Ve své mobilní aplikaci přidalo speciální požadavek nazvaný Malý nákup. Podrobnosti jak ho využít najdete na webu liftago.cz/nakup.

Rozbila se vám tiskárna? Potřebujete rychle něco jiného? Liftago rozváží z Alzy po Praze do jedné hodiny. Stačí tuto možnost přepravy zvolit na Alze v samotné objednávce a momentálně platí pro skladové zásoby z Prahy Holešovic.

Společnost Trenýrkárna.cz vám pomáhá v této době. E shop-Trenýrkárna.cz vám daruje roušky Styx! Na Trenýrkárna.cz vyberete zboží online, nedochází tedy ke přímému kontaktu. Můžete přiobjednat parádní dezinfekci, kterou také máme. Vše zabalíme a pošleme k vám domů, nebo si u výdejního místa balíček převezmete. Platit můžete bezkontaktně. Ke každému nákupu od nás obdržíte zdarma roušky Styx.

Kde si v dnešní době bezpečně a spolehlivě nakoupit? Na Alza.cz si v zboží v klidu vyberete online. Objednávku vám pak doručí do AlzaBoxů po celé republice, dovezou až domů, nebo si ji vyzvednete na jedné z poboček. Na Alze přitom seženete snad úplně cokoliv. Výbavu pro práci z domova, drogérii a čistící prostředky, sportovní vybavení, nářadí i stovky her pro domácí zábavu. Tak to vyzkoušejte. Stačí se mrknout na Alza.cz.

Rodinná firma z Vysočiny EFKO-karton, vyrábějící legendární plastové figurky Igráček a společenské hry, se rozhodla přispěchat s pomocí pro naše zdravotníky a záchranné sbory. Přestože se firma sama momentálně potýká s propadem tržeb, věnovala dezinfekční prostředky v hodnotě 80 tis. nemocnicím v Novém Městě na Moravě a Jihlavě. Ale tím pomoc tradičního výrobce hraček nekončí a vyzývá: Zapoj se do pomoci i Ty – a to zakoupením limitované edice figurek nebo her! EFKO vyrobilo edici Igráčků s rouškou (figurky představují zdravotníky, hasiče, policisty a členy rodiny). Unikátní figurky lze zakoupit na www.igracek.cz a u vybraných partnerů za 79 Kč. 15 Kč z prodeje půjde na nákup dalších nezbytných ochranných prostředků pro naše hrdiny.

WWW.ORIFLAME.CZ  – Nakupujte základní hygienické produkty pro osobní potřebu z pohodlí domova. Navštivte e-shop www.oriflame.cz. Při zakoupení vybraných produktů nabízíme dopravu zdarma.

Potraviny

Chtěli jste maso k obědu a teď jen  smutně zíráte do prázdných regálů? Nemusíte. Masa máme dost a za výhodnější ceny než v supermarketech. Tomáš Spálenka, prodejna chlazené drůbeže Palmovka má pro vás nejen chlazenou drůbež. Tomáš Spálenka –  Levnější a kvalitnější maso než v supermarketu. Drůbež na Palmovce, u metra – Praha 8, Zenklova 6

Supervego – malá firma vyrábějící veganské, tedy čistě rostlinné uzeniny, jako jsou klobásy, utopenci nebo salámy.
Obyčejně dodáváme do restaurací a obchodů, ale vzhledem k nynějšímu stavu jsme se rozhodli své zboží rozvážet i do domácností a zaměstnání.
Rozvozy probíhají v Praze vždy jeden den v týdnu (ve čtvrtek nebo v pátek) a jsou zdarma.
Kompletní sortiment je k nahlédnutí na webových stránkách www.supervego.cz, objednávky lze učinit prostřednictvím e-mailu dan@supervego.cz.
Najdete nás také na Facebooku (www.facebook.com/supervegocz/) nebo Instagramu (www.instagram.com/supervegocz/).

The Real Meat Society s. r. o.  – Jsme první a jediné bio řeznictví v ČR. U nás víte, co jíte. Připravujeme pro Vás bedýnky s produkty z našeho sortimentu – pokud nechcete či nemůžete podniknout cestu k nám do Náplavní, využijte nabídku MASO – MEAT – BOX nebo nám zavolejte a doručíme k vašim dveřím. Příklad složení bedýnky: BIO slanina, vejce z venku, BIO snídaňové klobásky, BIO jehněčí pečínka z ramínka, BIO řízky z přeštíka, BIO nebo farmářské paštiky. Dá se i objednat na telefonu libovolné složení, rádi pomůžeme. Více informací na: http://www.trms.cz/nase-masove-bedynky.

Nadzvedněte roušku a chraňte své tělo před viry i zevnitř. Džemy Kvasnička pro Vás vyrábí Zázvorovou střelu, se kterou  prostřednictvím zázvoru a 100% ovocných šťáv posílíte vaší imunitu, doplníte denní vitamíny a přidáte velké množství antioxidantů. Protřepejte a pošlete tam jeden “panák” denně a vaše zdraví vystřelí do lepších zítřků. Více informací najdete a objednávat můžete z pohodlí domácí karantény přes naše eshopy džemykvasnička.cz a nebo  na zazvorovastrela.cz . Nebo si nandejte svou roušku a přijďte si nás koupit  do ve vybraných zdravých výživ. Platit můžete samozřejmě on line nebo kartou.  Na zdraví! Džemykvasnička.cz

Donuter je stále otevřen s výdejem přes „okénko“ na naší provozovně v Seifertově 31, Praha 3. Naše skvělé donuty si můžete objednat přes náš e-shop s vyzvednutím přímo na pobočce, nebo s rozvozem po celé Praze. Děkujeme za vaši přízeň. Moc si vážíme, že s námi stále zůstáváte. Team Donuter.

Štěpánek auto zavádí v okrese Kladno pro seniory a matky samoživitelky rozvoz čerstvého pečiva. Rozvoz i pečivo je zdarma. Objednat lze každý pracovní den od devíti do patnácti hodin na telefonním čísle 800 231 231.

Vaše oblíbená sýrárna La Formaggeria Gran Moravia nabízí NOVĚ ROZVOZ AŽ K VÁM DOMŮ. V osmi českých městech si tak můžete objednat veškeré dobroty, které Vám zpříjemní tuto těžkou dobu přímo z pohodlí domova! Vybrat si můžete z bohaté nabídky sýrů a dalších mléčných výrobků z vlastní produkce litovelské sýrárny Brazzale Moravia a mateřské firmy Brazzale. Dále italské sýry, uzeniny, olivové oleje, široký sortiment vín a mnoho dalších specialit. Nechybí ani sezónní italské speciality, jako jsou velikonoční vajíčka. Jste-li z Prahy, objednávejte přímo na telefonním čísle 234 002 618. Přehlednou grafiku a další informace o rozvozu najdete zde https://bit.ly/GM_rozvoz

Automobily / Servis

Společnost HAVEX-auto, autorizovaný dealer vozů ŠKODA a SEAT, při plném respektu k Usnesení vlády ČR z ‪15. 3. 2020 přijala všechna dostupná opatření a je i nadále připravena pomáhat řidičům v oblasti servisu vozů a prodeje dostupných náhradních dílů na všech sedmi provozovnách. Neváhejte se na nás obrátit při řešení Vaší mobility. Jsme tu pro vás. www.havex.cz

Poté, co síť AAA AUTO převedla veškeré kapacity na zajištění prodeje vozů on-line a přes call centrum, se oproti běžnému období zájem o ojeté vozy dokonce zvýšil, protože to je bezpečný způsob dopravy v době epidemie. Vozy si zákazníci vyberou na internetu, na call centru se pak domluví na dovozu auta zdarma až k domu. Vydesinfikované auto přiveze prodejce vybavený ochrannými pomůckami. Síť AAA AUTO již dříve zavedla pravidelnou desinfekci vozů i poboček a kontroluje zdravotní stav svých zaměstnanců. Platí, že koronavirus zatím nebyl potvrzen u žádného pracovníka společnosti. AAA AUTO upozorňuje, že opatřeními vlády nebyl zakázán obchod mezi firmami a podnikateli, kteří mohou uzavřít obchody v kancelářích společnosti. AAA AUTO také nabízí nevyužitou flotilu několika tisíc vozů i s personálem firmám, které potřebují posílit rozvoz. To znamená platformám typu Košík.cz, Rohlík.cz, Pilulka.cz a další.

AUTO KOUT CENTRUM v Brandýse nad Labem je i nadále plně k dispozici všem zákazníkům pokud jde o servis vozů Hyundai, Renault, Dacia. ervis je otevřen bez omezení. Zavedli jsme veškerá opatření nutná pro bezpečnost a zdraví nejen našich zaměstnanců, ale i zákazníků. Podmínkou je použití roušky nebo alespoň šátku.

JSME V TOM S VÁMI. Naše servisy jsou otevřeny a online prodej nových a ojetých vozů z pohodlí Vašeho domova. AUTO BRANKA v Praze, v Mělníce a v Náchodě. Všem přejeme hodně zdraví a sil … společně to zvládneme. Více na www.autobranka.cz nebo volejte 800 101 108.

Společnost AutoTechnologi, autorizovaný servis Mercedes-Benz v Praze 4, informuje, že společnost má otevřeno a služby autoservisu nadále poskytujeme. Zároveň chceme být v této situaci zákazníkům více nápomocni a pomáhat. Proto, jsme zřídili novou, telefonickou, nonstop službu: „AutoTechnologi SERVIS ONLINE 24h“. V rámci této služby Vám dáme odbornou radu, pomůžeme při poruše či havárii nebo můžete i sjednat odvoz a zpětné přistavení vozidla k vám domů. Telefonní číslo a více informací je na webových stránkách autorizovaného servisu Mercedes-Benz www.autotechnologi.cz . Jsme tu s Vámi a pomáháme. Tým AutoTechnologi Mercedes-Benz.

Energie

Innogy je tu i nyní. Zákaznická linka 800 11 33 55 je v provozu, na innosvet.cz můžete řešit věci jako změnu záloh či přehled plateb online a pokud se stěhujete, energie si přepíšete snadno na prepisenergii.cz. Na innogy se můžete spolehnout i v těchto dnech.

Jsme hrdí i na to, že kromě „standardní“ péče o zákazníky jsme mohli pomoci i mimořádnou podporou seniorům a handicapovaným. Z aktuálního rozpočtu na projekty sociální odpovědnosti jsme vyčlenili částku 1 milion korun na pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel postiženým koronavirovou krizí. Pomoc šla domovům seniorů a organizacím, které o ně nebo o handicapované občany pečují. Finanční prostředky byly k dispozici okamžitě prostřednictvím partnerských charitativních organizací Život 90 a Nadace Charty 77 – Konto Bariéry, s nimiž innogy dlouhodobě spolupracuje.

Pomoc seniorům / Komunikace / Společnost

Skupina Na slovíčko vznikla s cílem pomoci osobám, které se v téhle nelehké situaci cítí osamoceni. V dnešní době využívají v hojném počtu fb také senioři, které můžeme potěšit trochou našeho času. Ale nejen je!! Mnoho lidí je v souvislosti s karanténou odtrhnuto od rodiny nebo si jen nemají s kým popovídat. Komunikace bude probíhat prostřednictvím některé z internetových platforem (například skype, messenger). Stačí zadat poptávku nebo nabídku. Ideálně pokud uvedete vaše hobby, aby si vás mohla osoba se stejnými zájmy najít. Nejedná se o seznamku, ale pokud si padnete do noty, proti gustu..  https://www.facebook.com/groups/1036758643363324/

Junák – český skaut spojuje síly s organizací Elpida, která dlouhodobě provozuje celostátní bezplatnou Linku seniorů 800 200 007 a pomáhá jim s jejich potřebami. Pracovníci Linky budou telefonicky přijímat poptávky od seniorů po celé zemi a dospělí skauti a skautky se budou moci díky jednoduché webové aplikaci www.skautskapomoc.cz přihlásit k pomoci konkrétním lidem ve svém okolí. Všechny detaily následují o kousek níž, nebo je najdete na našem webu.

Shrnutí: jak pomáhají skauti a skautky v Česku?

  • v Praze jsou zapojeni do www.pomahamepraze.cz (organizuje ČČK, Život 90, magistrát)
  • skautské oddíly a střediska ze zapojují do pomoci ve svých obcích: roznáší infoletáky, šijí a distribuují roušky, míchají dezinfekci, nakupují seniorům potraviny nebo léky, donáší hotová jídla, organizují logistiku a call-centra pro přijímání poptávek pomoci
  • celorepublikově se mohou jako jednotlivci zapojit do nového systému www.skautskapomoc.cz propojeného s Linkou seniorů organizace Elpida

Společnost Alcaplast nabízí zdarma náhradní díly a odbornou pomoc při poruše toalet, koupelen či kuchyní. S opravou pomůže servisní technik Alcaplastu přímo na místě. Akce je určena nejvíce rizikové skupině obyvatel – seniorům nad 65 let, vztahuje se na náhradní díly k výrobkům Alcaplast, které poskytujeme zdarma. Podrobnosti se dozvíte zde: https://www.alcaplast.cz/pomahame-seniorum

Jste muž s výpadkem příjmu, s manželkou na mateřské a dětmi? Jste matka samoživitelka? Jste pár s dětmi žijící v malém bytě a váš vztah není už dlouho zrovna ideální? Nebo máte firmu a museli jste propustit  zaměstnance? Převažují u vás nyní pocity jako strach, tlak, nejistota a máte obavy, jak tuto situaci zvládnete? Aktuální situace má negativní dopad na psychiku každého z nás. Jsme připraveni se vám věnovat a vaši situaci rozebrat prostřednictvím online rozhovorů. Vytvořili jsme projekt #NEJSTENATOSAMI, máme k dispozici 50 koučů. Každý kouč vám věnuje 6 online setkání v následujících 2 měsících. Co nyní musíte udělat? Navštivte web www.koucove.cz, vyberte si svého kouče, vyplňte formulář a váš kouč vás v co nejbližší době kontaktuje a dohodne se s vámi na termínu hovoru. #NEJSTENATOSAMI.

Zdravotní pojišťovny

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky – Pomozte nám ulehčit zdravotníkům a záchranářům zvládání současné situace. Stačí málo. Klienti zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky mohou pro informace a konzultace zdravotního stavu volat službu Lékař na telefonu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu: 283 002 772. Uvolněním linky 112 a 155 usnadníte zdravotníkům jejich práci. Děkujeme. Jsme v tom s vámi.

OZP – Oborová zdravotní pojišťovna vychází v aktuální mimořádné situaci svým klientům plně vstříc a zajišťuje služby v kompletním rozsahu. Všechny úkony běžné na pobočkách mohou klienti vyřešit přes aplikaci VITAKARTA, případně telefonicky na informační lince 261 105 555. Naše služby jsme také rozšířili o on-line poradnu pro medicínské dotazy a nově také přispíváme na test přítomnosti koronaviru pro samoplátce. Na telefonním čísle 844 111 000 nonstop poskytujeme informace k nemoci COVID-19.

Informace

ÚAMK na lince 1234 zodpoví dotazy spojené s koronavirem Call centrum ÚAMK, na které běžně míří dotazy motoristů, je od tohoto momentu připraveno pomoci všem, kdo si neví rady a hledají informace v souvislosti s koronavirem, mimořádnou situací, v níž jsme se všichni ocitli. Zkušení operátoři call centra, které je v provozu nepřetržitě 24 hodin, už teď zodpovídají dotazy každému volajícímu na čísle 1234.