Kupte si charitativní vánoční ozdobu Srdce pro Julii na Kulaťáku

Po úspěšném charitativním projektu Rozsviťte s námi Prahu přinášíme tip na nejužitečnější dárek k letošním Vánocům. Loni jsme vydali charitativní CD Srdce, které hraje a vybrali 500.000 korun na Dům pro Julii – první dětský hospic v České republice. Letos pro vás máme něco nového – krásnou vánoční ozdobu Srdce pro Julii, kterou si můžete dát na svůj vlastní stromeček. Vašich 99 korun pak půjde přímo Domu pro Julii. Srdce, které jsme prodávali na naší recepci, jsou již vyprodány.  Poslední možnost máte o víkendu 21.-22. prosince mezi 12:00 až 21:00 na Vánočních trzích na Kulaťáku v Dejvicích, kde najdete náš stánek.

Dům pro Julii

V České republice aktuálně sedm a půl tisíce nevyléčitelně nemocných dětí, které potřebují speciální péči. Ve valné většině případů se jim této pomoci nedostává. Lékařská pomoc je u nás na vysoké úrovni, starost o traumatizované rodiče a podpora rodin nevyléčitelně nemocných dětí je u nás ale velmi nedostatečná, či spíš až na pár organizací úplně chybí. V Brně se proto nezisková organizace Zerafa rozhodla postavit dětský hospic, který by nabízel dětem a hlavně jejich rodinám veškerou odbornou pomoc a péči. Jde o situace, které zvládají rodiče velmi těžko. Místo aby se naprosto zhroutili, podpoří je odborníci hospicu 24 hodin denně v tom, aby měli více síly se k této osudové ráně stavět.

Jak bude dům vypadat

Dům pro Julii bude tvořen třemi podlažími. Ve spodní části jsou umístěny kanceláře. Hlavní podlaží bude tvořeno místnostmi pro arteterapii, muzikoterapii, kino, wellness a velkou společenskou místností s kuchyňkou. Bude tu spousta místa pro aktivní odpočinek či pohodový relax. Vnitřní atrium zajišťuje dostatek soukromí všem klientům hospice. Částečné zastřešení umožňuje trávení času venku i za nepříznivého počasí. Součástí prostoru je zahrádka i herní prvky pro děti. Do atria mají všechny pokoje své samostatné vstupy.

Ve vrchním podlaží jsou umístěny pokoje pro rodiče a blízké dětí. Pochozí střechy zajišťují další prostor pro pobyt venku i přirozené splynutí Domu s okolím.

CD Srdce, které hraje 2018

Už několik let vydávají Hitrádia v předvánočním čase charitativní výběrové album. A loňská kompilace Srdce, které hraje, přinesla co do výtěžku absolutní rekord. Za prodej výběru těch nejlepších českých hitů z vysílání Hitrádií se podařilo vybrat neuvěřitelných 500 000 korun. Kompletní výtěžek putoval tam, kde jej velmi potřebují – na Nadační fond Dům pro Julii.

Jak se daří financování

Na Dům pro Julii bude potřeba 80 milionů korun. Zatím se podařilo získat přibližně 3 miliony korun a přísliby reálné pomoci firem při stavbě.  Pozemek pro  hospic má nadace  přislíbený od města Brna. Budova by měla vyrůst na ploše, která patří Domovu pro seniory na Kociánce.

Kdo bude v domě působit

Pracovníci Domu pro Julii pomohou rodinám se vším praktickým od úřadů až po odbornou pomoc. Působit by v něm měli nejen zdravotníci, ale i psychologové a duchovní. Pomáhat mají až pěti rodinám zároveň. Ne všechny služby, které bude hospic nabízet, ale nyní proplácí veřejné zdravotní pojišťovny. Zástupci Domu pro Julii však chtějí, aby jejich služby byly kompletně bezplatné. I proto budou peníze od dárců vybírat i nadále.