Lenny představí novinky na jaře, desku chystá na podzim

Zpěvačka Lenny má plné ruce práce. Skládá nové písničky, nahrává ve studiu, chystá vlastní koncerty v tuzemsku i zahraničí a ještě k tomu si ji jako support na svůj pražský březnový koncert vybrala také novozélandská zpěvačka Kimbra. Dvojnásobná držitelka Grammy pražskému publiku zahraje 14. března v Lucerna Music Baru. Celý večer pak zahájí dánský hudebník School Of X.

O tři dny později se s talentovanou českou písničkářkou rozdělí o své publikum Mike Shinoda, který Lenny také oslovil jako předskokanku pro svoje vystoupení v české metropoli.  Zpěvák, nejvíce známý jako raper, producent, klávesista, kytarista a také jako vokálista americké hudební skupiny Linkin Park, zahraje ve Foru Karlín 19. března 2019.

Aktuálně ale Lenny nejvíce času tráví u piana a v nahrávacím studiu. “Pracuji na novém albu a věřím, že spatří světlo světa letos na podzim. Prvními vlaštovkami byly písně ´Enemy´ a ´Home.´ Další bych ráda představila na jaře. Cítím, že nové písně rostou významem i aranžemi tak nějak se mnou. Nové album bude vyspělejší a odvážnější než to předchozí,” poodhalila své plány zpěvačka Lenny.

Lenny - All My Love

Lenny, vlastním jménem Lenka Filipová se narodila v Praze do umělecké rodiny folkové zpěvačky a kytaristky Lenky Filipové a architekta Borise Drbala. Její dědeček byl divadelní a televizní herec Adolf Filip. Ve čtyřech letech začala hrát na klavír a od šesti do deseti let studovala hru na klavír v umělecké škole. V jedenácti letech složila svou první píseň. V šestnácti začala hrát s kapelou a doprovázet svou matku na jejích turné po Evropě, Austrálii, Americe a Kanadě, když jí vypadl klavírista. Ve stejném období se také zúčastnila americké mezinárodní písničkářské soutěže International Songwriting Competition, kde se se svou skladbou „You’re My Everything“ dostala až do semifinále.

Na jaře 2013 odmaturovala na anglicko-českém gymnáziu a od října 2013 studovala na hudební škole British and Irish Modern Music Institute v Londýně tříletý obor skladba (songwriter). Studia úspěšně dokončila v roce 2016 s titulem bakalář.

V roce 2018 se objevila ve výběru osobností „30 pod 30“ magazínu Forbes, které podle něj „mění svět okolo sebe”.