Nalaďte si hudební doprovod k novoročnímu ohňostroji na 93,7 FM

Před Vánocemi jsme opět společně rozsvítili Prahu a na nový rok ji opět rozzáříme. Oslavte příchod nového roku s Hitrádiem City a ohňostrojem s názvem Praha božská. Tématem je pocta umělcům a významným osobnostem, které nás v roce 2019 opustily. 

Ohňostroj je financován spolkem Ohňostroj pro Prahu z. s., který se o zajištění této novoroční show zasadil a na celé akci spolupracuje s realizátory pěti posledních novoročních ohňostrojů v Praze.

Jsme rádi, že jsme spolupráci navázali, protože tak máme k dispozici neuvěřitelné know-how, a i díky tomu jsme dokázali celý projekt dotáhnout před zdárný konec, říká předseda spolku Jan Šaršoun, který dodává, že klíčová je i spolupráce s MČ Praha 2, která ohňostroji poskytla záštitu a místo pro odpal.

Nejlepší výhled budete mít před Kongresovým centrem, kde bude zvuková aparatura a dále pak na hradbách Vyšehradu. K pozorování nedoporučujeme Nuselský most, který bude během produkce uzavřen. 12min Novoroční ohňostroj s Hitrádiem City odpálíme v pondělí 1. ledna v 18hodin.

Jan Šaršoun, předseda spolku Ohňostroj pro Prahu z.s. prozradil, že spolek má dlouhodobé cíle a neustává v práci na osvětě o pyrotechnice a své kampani #NEBUDUSTŘÍLET, zároveň dodává, že je to nejspíše vůbec poprvé, kdy milovník ohňostrojů chce zároveň snížit množství odpalované pyrotechniky.

Nechceme lidem nic zakazovat, to určitě ne, toho tu bylo dost. Víme, že si to někdo bez toho nejspíš nedokáže představit, s tím asi osobně nemám problém, ale bylo by krásné, kdyby se ti lidé aspoň domluvili v rámci komunit, jako jsou sídliště či SVJ a šli potom tu pyrotechniku odpalovat naráz, na nějaké bezpečné místo. Mohli bychom potom prožít silvestr, kdy bude přes den relativní klid, v nějaký čas se objeví první vlna odpalujících tatínků, které chtějí udělat radost dětem, a potom bude do půlnoci zase klidněji.

Připomeňte si s námi skvělý novoroční ohňostroj 2019, o který se opět postarala společnost MAKALU Fireworks.