Nalaďte si hudební doprovod k novoročnímu ohňostroji na 93,7 FM

Pokračujeme v tradici, která nás baví. Před Vánocemi jsme opět společně rozsvítili Prahu, na nový rok ji opět rozzáříme. Po novoročním ohňostroji ve 2018 a svátečnímu ohňostroji ke 100 letům republiky, budeme vysílat originální hudební doprovod k novoročnímu ohňostroji s názvem Praha svobodná aneb 30 let od Sametové revoluce. Naladit si jej můžete na Hitrádiu City 93,7 FM v úterý 1. ledna v 18:00. 

Tématem novoročního ohňostroje je Praha svobodná. Pět tematických obrazů, z nichž každý symbolizuje jednu etapu revoluce v roce 1989, bude tvořit pražský novoroční ohňostroj pro rok 2019. Pro hlavní město ho opět vytvořila společnost MAKALU Fireworks.

 Ohňostroj začne 1. ledna v 18.00, bude trvat 10 minut a 52 vteřin a všechny obrazy (Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce, Svoboda) i zvukový doprovod jsou postaveny tak, aby divákovi evokovaly vzpomínky a emoce spjaté s touto dobou. Celá příběhová linie je koncipována jako retrospektivní vyprávění, kdy postava otce sděluje svoje osobní zážitky a zkušenosti z té doby své desetileté dceři.

Věřím, že si Pražané tradiční ohňostroj náležitě užijí a důstojně tak zakončí závěr tohoto roku. V příštím roce bude Praha reflektovat trend velkých evropských metropolí a popřípadě zvolí úspornější a zároveň efektivní variantu. Uvažujeme i o variantě tichého ohňostroje, pokud tomu vyhoví lokální terénní podmínky a možnosti realizátorů, uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Místo odpalu bude stejné jako v lednu 2018, tedy v Letenských sadech v prostoru Pražského metronomu. Ohňostroj by měl být dobře pozorovatelný z Dvořákova nábřeží a Pařížské ulice; Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. I letos bude zvukový doprovod k dispozici díky ozvučení na začátku Čechova mostu a na frekvenci Hitrádia City 93,7 FM . Pro lepší světelný efekt bude také zhasnuto veřejné osvětlení a semafory na Dvořákově nábřeží, nábřeží Edvarda Beneše, Alšově nábřeží, Kosárkově nábřeží, části Mánesova mostu a v Letenských sadech. Samotný ohňostroj obsahuje celkem 4033 ran a celková váha odpáleného materiálu činí přes 4000 kilogramů.

Pro automobilovou dopravu budou 1. ledna 2019 od 16.00 do 18.30 hodin uzavřeny tyto komunikace:

  • Dvořákovo nábř. v úseku Štefánikův most – nám. Jana Palacha
  • nábř. Edvarda Beneše v úseku Klárov – Štefánikův most
  • Čechův most, Mánesův most, Štefánikův most, most Legií
  • Pařížská v úseku ul. Bílkova – nám. Curieových
  • listopadu v úseku nám. Jana Palacha – nám. Curieových

Provoz tramvají (Mánesův a Čechův most, pravobřežní komunikace od Národního divadla po náměstí Curieových) bude přerušen v 17:30 hodin. Tramvajová doprava na dalších komunikacích – Štefánikův most a most Legií bude řízena operativně podle situace ve spolupráci s Policií ČR. Doporučujeme cestujícím nespoléhat na tramvaje a využívat metro

Hudební doprovod k novorčnímu ohňostroji Praha svobodná aneb 30 let od Sametové revoluce odvysíláme v rámci Výroční Hitparády Hitrádia City v úterý 1. ledna, kterou jako každý rok moderují Lucie Daňková a Michal Klein.

Připomeňte si s námi skvělý novoroční ohňostroj 2018, o který se rovněž postarala společnost MAKALU Fireworks.