Nebe ruší koncerty. Zpěvák nastupuje protialkoholní léčbu

Slibně rozjetá kariéra kapely Nebe se alespoň na čas zastavuje. Zpěvák a lídr havířovské formace Petr Harazin totiž v květnu nastoupí na protialkoholní léčbu. Poslední koncert před nucenou pauzou odehraje 2. května v Opavě, všechny letní závazky ruší. Klávesista Tomáš Kuluris ale ujišťuje fanoušky, že jde o dočasné odloučení a ne úplné odloučení: “Nebe určitě nekončí, v mezičase bude i nadále vydávat hudbu! Předpokládáme, že se na pódia vrátíme nejdříve na podzim. Máme předtočený klip, několik dalších singlů je na cestě!”

Petr Harazin má podporou rodiny i kapely, proto se rozhodl své problémy otevřeně zveřejnit. “Každý asi tuší, že muzikant je jednou z těch profesí, ve které je alkohol rutinou. Letos, ve svých devětadvaceti, jsem si uvědomil, že za těch jedenáct let, co piju, jsem neměl ani týden pauzu od piva,” řekl a dodal, že si navíc myslel,  že má pití pod kontrolou.

“I v době, kdy mě přátelé dovedli až do bytu, i po situacích, kdy jsem usínal na stolech, spadl do řeky, usnul v zimě na balkoně, usnul v posteli s hořící cigaretou, usnul v příkopu podél cesty, přišel dvakrát o řidičák,” přiznal zpěvák, který se po poradě s rodinou i ostatními členy skupiny rozhodl, že musí situaci s alkoholem neprodleně řešit. Držíme palce!

Nebe se na české hudební scéně pohybuje od roku 2005. O šest let později vznikla první deska Legosvět, kterou kapele produkoval Richard Krajčo. Album Souřadnice vyšlo v roce 2017, a doprovodilo ho i povedené turné, které připomínalo plavbu vesmírnou lodí. Aktuálně poslalo Nebe do světa nový singl Eso.

Nebe - ESO