No Name vzpomínají v novém klipu na Československo

Slovenská kapela No Name podpořila nedávno vydaný song “Ži…a nech žít” videoklipem a ohlásila na příští rok velké akustické turné. Písnička ‘Ži … a nech žít’ je podle frontmana kapely Igora Timka inspirovaná společnou historií, soužitím Slováků a Čechů, protesty na náměstích i okupací Československa:

Chtěli jsme vystihnout pocit svobody, křehkost lidského bytí vůči nekompromisnímu světu. Procestovali jsme Tatry, Slovensko, Českou republiku a mnoho krásných míst se do klipu nevešlo.

Navíc se režisér Juraj Lehotský a kameraman Timo Križko, kteří s kapelou spolupracují pravidelně, rozhodli malinko zariskovat. Frontmana Igora Timka, který v klipu představuje poutníka, posadili na okraje nejvyšších budov. Během natáčení se tak ocitl třeba na okraji budovy ve výšce 60 metrů. Podle štábu byl ale dokonale jištěný profesionálem a specialistou na výškové práce. Sám Timko připustil, že si pobyt na pražských a bratislavských římsách budu pamatovat celý život.

Výsledek nedopadl vůbec špatně a vše, čeho chtěla kapela videoklipem dosáhnout, se povedlo – snímek má atmosféru, nutí k malému zamyšlení a velkou pochvalu si zaslouží i skvělé záběry a střih.
Populární slovenská skupina (nejen) s touto písní vyjede začátkem února na velké turné. Na Slovensku ji čeká pět zastávek, v České republice jich bude celkem osmnáct. V Praze No Name zahrají ve Fóru Karlín 11. dubna 2019.

NO NAME Ži... a nech žít.