Podívejte se do zákulisí City live s Chinaski z Tančícího domu

Poprvé nám zahráli živě ve vysílání v roce 2013, podruhé zazářili v roce 2017 a dostali nás i potřetí a v nové sestavě. Podívejte se na fotky a videa ze City Live s Chinaski, které jsme vysílali ve středu 4. prosince z Tančícího domu. 

Jedna z nejpopulárnějších českých kapel Chinaski vydala jedenácté řadové album. Očekávaná nahrávka, kterou hudebníci kolem zpěváka Michala Malátného natočili poprvé v nové sestavě, dostala symbolický název 11. Po úspěšných křtech v pražském Lucerna Music Baru a brněnském klubu Sono chystají Chinaski velké halové turné na příští rok. I kvůli tomu v létě omezí koncertování. Vstupenky na turné 2020 jsou už k dostání a v ceně vstupenky bude také nové album v digitální podobě.

Přestože Chinaski příští rok oslaví čtvrt století od koncertního křtu prvního alba a během natáčení deseti řadových nahrávek vyzkoušeli snad všechna možná studia a producenty, tak jako tentokrát zatím nikdy nepracovali.

Chinaski - Venku je na nule (City live 4.12. 2019)

Chinaski - Já a můj kůň (City live 4.12. 2019)

Většina písniček vznikala po koncertě v šatně. Jen tak na španělky, z čisté radosti, že jsme spolu. Takže má kapelovej a mejdanovej duch. Myslím, že je to naše nejsilnější album a mám z něj velkou radost, říká zpěvák Michal Malátný.

Chinaski novou nahrávku natáčeli většinou v Praze, Mikulově, Mnichově a Londýně. Přestože občas využili producentských zkušeností Němce Reinholda Macka (Queen, David Bowie) nebo Brita Sachy Skarbeka (James Blunt, Adele nebo Miley Cyrus), většinou se snažili co nejvíce spolehnout na sebe.

Na minulých albech jsme produkci a aranžmá řešili detailně. Tentokrát jsme do našich písniček žádné producentské , čáry máry‘ nepustili, vše jsme zjednodušili, šli po smyslech textů, takže deska zní tak, jak kapela opravdu hraje,  popisuje Malátný a vyzdvihuje, že se na albu skladatelsky a aranžérsky podíleli všichni členové kapely.

Navíc tentokrát všechny texty nebyly jen na mě. Začal jsem spolupracovat se slovenským básníkem Vlado Krauszem, který nám přinesl dva krásné texty. Především úvodní Schody daly naší desce téma, říká Malátný.

Kapela Chinaski odehrála v nové sestavě 130 koncertů a obhájila pozici jedné z nejúspěšnějších českých kapel, která umí přitáhnout publikum do klubů, malých i velkých hal a být headlinerem těch největších festivalů. Svou pozici hodlá potvrdit i v roce 2020 na halovém turné po větších městech České republiky. Kromě toho Chinaski plánují odehrát symbolický koncert v Jičíně, který se odehraje ve výroční den – 26. listopadu, přesně 25 let od křtu prvního alba, který proběhl na stejném místě.

CHINASKI Tour 2020

12.11. Ostrava, OSTRAVAR Arena

14.11. Olomouc, Zimní stadion

17.11. Jihlava, Horácký zimní stadion

19.11. České Budějovice, Budvar aréna

21.11. Brno, DRFG Arena

24.11. Pardubice, enteria arena

26.11. Jičín, Zimní stadion

28.11. Liberec, Home Credit Arena

2.12. Praha, Forum Karlín