Porazte Ivu a vyrazte do saunového světa v DreamFit

Bezproblémovou výhru nad Ivou můžete tentokrát oslavit ve stylovém fitness a welness centru DreamFit

Do soutěže se můžete registrovat na výzvu v ranním vysílání SMSkou ve tvaru  vaše jméno, příjmení a heslo hlavou na číslo 777 937 777. Vojta si pro vás a Ivu  připraví vždy dvě kvízové otázky ze dvou témat. V případě stejného počtu správných odpovědí rozhodne rozstřelovací otázka.

Hlavou proti Ivě hrajeme každé všední ráno okolo 8:30.

V saunovém světě naleznete 3 saunovací místnosti, včetně finské a tropické sauny, a odpočívárnu.

Finská sauna

Počátky saunování pravděpodobně sahají několik tisíc let do historie lidstva.  Finská sauna je přitom považována za nejstarší typ sauny vůbec. Můžeš si tedy u nás vyzkoušet něco skutečně prověřeného generacemi! Původně představovala prostor vyhloubený do země a překrytý zvířecími kůžemi. Místnost se vytápěla kameny rozpálenými v ohništi …pod kožešiny tě ale nepozveme ;) naše finská sauna patří mezi ty nejmodernější.  Je vytápěna topným tělesem, které automaticky hlídá teplotu i vlhkost. I přes to (Nebo právě proto?) si jsme jisti, že budete více, než spokojeni.

Relaxování v sauně má mnoho ozdravných účinků. Vlivem tepla dochází k rozšiřování kožních pórů a cév, a tím pádem k prokrvení a okysličení celého těla. Sportovci uvítají snížení svalového napětí a rychlejší regeneraci svalů.

Zrychluje se látková výměna a náš organismus se mnohem snáze zbavuje toxinů a buduje si pevnou imunitu. Věděl jsi, že pravidelné saunování významně zvyšuje produkci bílých krvinek, které jsou pro náš imunitní systém klíčové?

Stimulace krevního oběhu je navíc podpořena střídáním horka v sauně, a nízké teploty v chladícím bazénu. Zvýšení tepové frekvence, ke kterému dochází, zlepšuje fyzickou kondici tvého srdce a snižuje pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárních chorob. Zkus navštívit naši saunu s partnerem, nebo s přáteli a vyzkoušej vše na vlastní kůži.

Biosauna

Jedná se o jeden z nejmodernějších druhů sauny se stálou teplotou i vlhkostí. Je vhodná pro všechny, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje poměrně vysoká teplota v klasické finské sauně.

Vyšší vlhkost, která je udržována v biosauně, podporuje zejména léčbu respiračních obtíží, jakými jsou například astma a bronchitida. Pobyt zde prohlubuje a „otevírá“ dýchání a pročišťuje celé dýchací cesty.

Díky rozšíření pórů se zlepšuje také dýchání kůže. Pleť se zbavuje odumřelých buněk a nečistot, přičemž při následném ochlazení se póry opět smršťují a pokožka se tak stává odolnější vůči vnějším vlivům, je elastičtější, pevnější, získává hebký vzhled a mnohem pomaleji stárne, což uvítají zejména dámy.

Biosauna působí blahodárně, pokud trpíš potížemi s revmatismem a pohybovým aparátem obecně. Saunování je vhodné jako významný podpůrný prostředek při rehabilitacích po úrazech, a při zánětech šlach a svalů, které se díky většímu prokrvení rychleji zregenerují.