Rozsvítili jsme společně Prahu úžasnou částkou 455.323 korun

Potřinácté jsme společně rozsvítili Prahu a letos pomohli dětem, které prodělaly onkologické onemocnění a dětem, jejichž nemoc neumožňuje účast na běžných ozdravných pobytech.

V roce 2007 měl tým City nápad, jak spojit celou Prahu v předvánočním charitativním projektu. Daří se to rok co rok už 13 let. I proto jsme se k němu s vámi, našimi skvělými a štědrými posluchači, letos opět rádi vrátili.

Stejně jako v minulých letech jsme si s laskavým souhlasem hlavního města Prahy vypůjčili tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí a jeho žárovky. Každý tak měl možnost „sponzorovat” svou žárovku za cenu jedné DMS. A následně si mohl svou žárovku symbolicky rozsvítit na webové stránce rozsvittesnamiprahu.cz a zapsat se do seznamu dárců.

Celý charitativní projekt vyvrcholil o prvním adventním víkendu, a to v sobotu 30. listopadu, kdy se na Staroměstském náměstí rozsvěcel vánoční strom. V rámci našeho programu vystoupili moderátoři Dobré ráno, Praho! Iva Lecká a Vojta Efler a Mirai. Vrcholem bylo předání šeku s třetí nejvyšší částkou v historii projektu.

Na co půjde výtěžek

Finanční prostředky, které jsme společně v rámci projektu Rozsviťte s námi Prahu vybrali, budou použity na ozdravné pobyty u moře pro onkologické děti po léčbě a děti s jiným, závažným onemocněním, a to pod vedením lékařů a fyzioterapeutů. Pobyty organizuje spolek Sluneční paprsek.

Pobyty pro děti u moře mají dobrý efekt na jejich zdravotní stav. S dětmi cvičí fyzioterapeuti, využívají moře k cvikům hlavně u dětí po nádorech mozku či s nějakým pohybovým deficitem. Význam techto pobytů však není jen zdravotní ale i psychosociální a děti se společným životním osudem tak nalezají nové kamarády. Lékaři, fyzioterapeuti, vedoucí, ti všichni s dětmi pracují dobrovolně, bez nároku na odměnu. Každý rok tak k moři vycestuje až 100 dětí, jejichž poděkování a krásné dopisy od rodičů vždy potěší.

Projekt je finačně náročný, snažíme se aby místo bylo vstřícné vůči handicapovaným dětem, mělo bezbarierové přístupy, pozvolný vstup do moře apod.

Spolek Sluneční paprsek

Projekt Rozsviťte s námi Prahu byl realizován ve spolupráci se spolkem Sluneční paprsek, jehož posláním je oslovit osoby, organizace a společnosti, které mohou pomoci s realizací a finančním zabezpečením ozdravných pobytů pro děti.

Projekt Rozsviťte s námi Prahu byl realizován pod záštitou obecně prospěšné společnosti Život dětem.

Patroni projektu

Letošní patroni herec, zpěvák a moderátor Aleš Háma, herečka a zpěvačka Hanka Křížková, herečka a moderátorka Adéla Gondíková a herec Jiří Langmajer dlouhodobě a aktivně pomáhají nemocným dětem a spolku Sluneční paprsek.

DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM.