Rozsviťte s námi Prahu počtrnácté. Každý může mít svou žárovku

Rozsviťte s námi Prahu i letos. Zapojte se i vy do unikátního projektu Hitrádia City a pomozte zajistit provoz Linky bezpečí.

Každý rok touto dobou společně rozdáváme radost a pomáháme. A chceme to udělat i letos s ještě větší intenzitou. I letos je tu „Rozsviťte s námi Prahu“.

I když je letošní rok významně jiný a obyčejné věci, které byly běžnou součástí našich životů se buď úplně vytratily nebo jsme je museli všichni významně omezit, jsou věci, které zůstávají a nechceme si je nechat vzít – třeba vánoce…

A tak i letos posluchači Hitrádia City budou moci v předvánočním čase přispět na dobrou věc třeba jen symbolickou částkou prostřednictvím dárcovských DMS a letos tak podpořit  Linku bezpečí.

Proč právě Linka bezpečí

Každý z nás pocítil dopady pandemie na vlastní kůži. Někdo se vyrovnává s lehkostí, pro jiného je tahle situace dost tíživá a nemá daleko k úzkostem a depresím.

A právě proto je letos důležité všechny tyhle neradostné pocity s někým sdílet. My dospělí si spojence najdeme snadno, ale mysleme na to, že i dětí se aktuální situace dotýká. Možná mnohem víc, že si dokážeme připustit. Atmosféra doma nemusí být úplně nakloněna důvěrným hovorům mezi rodiči a dětmi a právě proto je nutné podporovat ty, kteří mohou zastoupit.

Linka bezpečí je tady pro všechny děti, kteří nemají to štěstí, že je má kdo vyslechnout. O svých problémech se stydí nebo dokonce bojí mluvit. A často právě nemožnost svoje trable sdílet vedou k nevratnému poškození dětské duše.

Proto jsme se rozhodli letošní Rozsviťte s námi Prahu uspořádat právě pro Linku bezpečí. A tak vaše rozsvícená žárovka může pomoct zachránit třeba jen jednu dětskou duši…

Jak sponzorovat žárovku

 • POSLAT 30 KČ
  $30 KčDMS ZAROVKA 30
  ODESLAT NA 87777
  • základní porce radosti
  • i 30 Kč pomůže
 • POSLAT 60 KČ
  $60 KčDMS ZAROVKA 60
  ODESLAT NA 87777
  • dvojitá porce radosti
  • 60 Kč pomůže víc
 • POSLAT 90 KČ
  $90 KčDMS ZAROVKA 90
  ODESLAT NA 87777
  • trojitá porce radosti
  • 90 Kč pomůže nejvíc

Linka bezpečí obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Vše o DMS se dozvíte na www.darcovskasms.cz, službu provozuje Fórum dárců a technicky zajišťuje ATS Praha.
Každý, kdo odešle dárcovskou SMS, si může svoji žárovku rozsvítit na stránkách rozsvittesnamiprahu.cz

Jednoduchý návod na to, jak rozsvítit sponzorovanou žárovku, obdržíte krátce po odeslání DMS na svůj mobilní telefon v podobě SMS zprávy. Poté už jenom stačí zapsat na určené místo příslušný kód a sponzorovaná žárovka se rozsvítí. Můžete se zde zapsat do seznamu všech dárců a poslat ostatním vzkaz.

Nemáte možnost poslat DMS? Máme QR kódy

Víme, že někteří z nás mají firemní mobilní tarify a často zablokovanou možnost odesílat DMS. Připravili jsme pro vás QR kódy, které můžete načíst snad každou mobilní bankovní aplikací. Částka se pak odešle z vašeho bankovního účtu na účet spolku Sluneční paprsek. Většinou stačí naskenovat QR kód ve vaší bankovní aplikaci v mobilu.

Jak poslat větší částku pěnez

Každý rok se mezi posluchači najdou dárci, kteří chtějí přispět větším obnosem. Příspívat lze přímo na sbírkový účet 3856680/0300 pod variabilním symbolem 937. Rádi vám vystavíme Potvrzení o přijetí daru do vašeho účetnictví. Napište nám na zarovka@hitradiocity.cz, do přílohy dejte potvrzení o platbě (stačí screen z telefonu) a my se s vámi spojíme a domluvíme podrobnosti.

Poslal/a jsem peníze převodem nebo pomocí QR kódu. Můžu si také rozsvítit žárovku?

Samozřejmě. Stačí, když nám na email zarovka@hitradiocity.cz pošlete potvrzení o platbě (stačí screen z telefonu) a my vám pošleme kód k rozsvícení žárovky.

Linka Bezpečí

Linka bezpečí denně přijme kolem 400 kontaktů. Dalších cca 1000 z kapacitních důvodů neodbavíme. Za rok 2019 jsme přijali 145 583 kontaktů. Mezi nejčastější témata na Lince bezpečí patří psychické potíže 18% (sebevražedné myšlenky, sebepoškozování, smutky, úzkosti), sexuální vyzrávání 16% (řešení vlastní sexuality, sexuální identity a prvních sexuálních kontaktů), rodinné vztahy 12%. Dalšími tématy, které děti na Lince řeší, jsou například kyberšikana, šikana nebo obtěžování cizí osobou.

V roce 2019 jsme uskutečnili 75 intervencí, což je spolupráce např. s Policií ČR, Záchrannou službou, OSPODem apod. v případech akutního ohrožení zdraví a života.

Nepřetržitý provoz Linky bezpečí zajišťuje přibližně 100 kvalifikovaných odborníků. Jako organizace naplňujeme komplexní péči o rodinu a dítě, již 19 let provozujeme Rodičovskou linku.

Obě služby jsou dostupné i přes CHAT a E-MAIL poradnu.