Rozsviťte s námi Prahu potřinácté. Každý může mít svou žárovku

Věříme ve šťastnou třináctku. Rozsviťte s námi Prahu i letos. Zapojte se i vy do unikátního projektu Hitrádia City a pomozte dětem, které prodělaly onkologické onemocnění a dětem, jejichž nemoc neumožňuje účast na běžných ozdravných pobytech.

V roce 2007 měl tým City nápad, jak spojit celou Prahu v předvánočním charitativním projektu. Daří se to rok co rok už 13 let. I proto se k němu s vámi, našimi posluchači, letos opět rádi vracíme.

Stejně jako v minulých letech si i letos s laskavým souhlasem hlavního města Prahy vypůjčíme tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí a jeho žárovky. Každý tak má možnost „sponzorovat” svou žárovku za cenu jedné DMS. A následně si může svou žárovku symbolicky rozsvítit na webové stránce rozsvittesnamiprahu.cz a zapsat se do seznamu dárců. V uplynulých letech se do projektu zapojily tisíce Pražanů. Věříme, že letos jich bude díky vám ještě více.

Celý charitativní projekt vyvrcholí o prvním adventním víkendu, a to v sobotu 30. listopadu, kdy se bude na Staroměstském náměstí rozsvěcet vánoční strom. Náš program na místě začně v 17:00 a zakončíme jej rozsvěcením v 17:30. Za Hitrádio City se tohoto slavnostního okamžiku zúčastní moderátoři Dobré ráno, Praho! Iva Lecká a Vojta Efler a předají zde šek s částkou, kterou se podařilo vybrat díky všem, kteří zaslali DMS.

Na co půjde výtěžek

Finanční prostředky, které společně v rámci projektu Rozsviťte s námi Prahu vybereme, budou použity na ozdravné pobyty u moře pro onkologické děti po léčbě a děti s jiným, závažným onemocněním, a to pod vedením lékařů a fyzioterapeutů. Pobyty organizuje spolek Sluneční paprsek.

Pobyty pro děti u moře mají dobrý efekt na jejich zdravotní stav. S dětmi cvičí fyzioterapeuti, využívají moře k cvikům hlavně u dětí po nádorech mozku či s nějakým pohybovým deficitem. Význam techto pobytů však není jen zdravotní ale i psychosociální a děti se společným životním osudem tak nalezají nové kamarády. Lékaři, fyzioterapeuti, vedoucí, ti všichni s dětmi pracují dobrovolně, bez nároku na odměnu. Každý rok tak k moři vycestuje až 100 dětí, jejichž poděkování a krásne dopisy od rodičů vždy potěší.

Projekt je finačně náročný, snažíme se aby místo bylo vstřícné vůči handicapovaným dětem, mělo bezbarierové přístupy, pozvolný vstup do moře apod.

Jak sponzorovat žárovku

 • POSLAT 30 KČ
  $30 KčDMS ZAROVKA 30
  ODESLAT NA 87777
  • základní porce radosti
  • i 30 Kč pomůže
 • POSLAT 60 KČ
  $60 KčDMS ZAROVKA 60
  ODESLAT NA 87777
  • dvojitá porce radosti
  • 60 Kč pomůže víc
 • POSLAT 90 KČ
  $90 KčDMS ZAROVKA 90
  ODESLAT NA 87777
  • trojitá porce radosti
  • 90 Kč pomůže nejvíc

Obecně prospěšná společnost Život dětem obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Vše o DMS se dozvíte na www.darcovskasms.cz, službu provozuje Fórum dárců a technicky zajišťuje ATS Praha.
Každý, kdo odešle dárcovskou SMS, si může svoji žárovku rozsvítit na stránkách rozsvittesnamiprahu.cz

Jednoduchý návod na to, jak rozsvítit sponzorovanou žárovku, obdržíte krátce po odeslání DMS na svůj mobilní telefon v podobě SMS zprávy. Poté už jenom stačí zapsat na určené místo příslušný kód a sponzorovaná žárovka se rozsvítí. Můžete se zde zapsat do seznamu všech dárců a poslat ostatním vzkaz.

Nemáte možnost poslat DMS? Máme QR kódy

Víme, že někteří z nás mají firemní mobilní tarify a často zablokovanou možnost odesílat DMS. Připravili jsme pro vás QR kódy, které můžete načíst snad každou mobilní bankovní aplikací. Částka se pak odešle z vašeho bankovního účtu na účet spolku Sluneční paprsek. Většinou stačí naskenovat QR kód ve vaší bankovní aplikaci v mobilu.

Jak poslat větší částku pěnez

Každý rok se mezi posluchači najdou dárci, kteří chtějí přispět větším obnosem. Příspívat lze přímo na sbírkový účet 2132838349/0800 pod variabilním symbolem 937. Rádi vám vystavíme Potvrzení o přijetí daru do vašeho účetnictví. Napište nám na zarovka@hitradiocity.cz, do přílohy dejte potvrzení o platbě (stačí screen z telefonu) a my se s vámi spojíme a domluvíme podrobnosti.

Poslal/a jsem peníze převodem nebo pomocí QR kódu. Můžu si také rozsvítit žárovku?

Samozřejmě. Stačí, když nám na email zarovka@hitradiocity.cz pošlete potvrzení o platbě (stačí screen z telefonu) a my vám pošleme kód k rozsvícení žárovky.

Spolek Sluneční paprsek

Projekt Rozsviťte s námi Prahu je realizován ve spolupráci se spolkem Sluneční paprsek, jehož posláním je oslovit osoby, organizace a společnosti, které mohou pomoci s realizací a finančním zabezpečením ozdravných pobytů pro děti.

Projekt Rozsviťte s námi Prahu je realizován pod záštitou obecně prospěšné společnosti Život dětem.

Patroni projektu

Letošní patroni herec, zpěvák a moderátor Aleš Háma, herečka a zpěvačka Hanka Křížková, herečka a moderátorka Adéla Gondíková a herec Jiří Langmajer dlouhodobě a aktivně pomáhají nemocným dětem a spolku Sluneční paprsek.

I vy můžete rozsvícením své žárovky pomoci vážně a chronicky nemocným dětem, které prodělaly hemato-onkologické onemocnění a dětem, jejichž onemocnění neumožňuje účast na ozdravných pobytech.

DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM.