Skupina Vesna natočila klip v úchvatném Malém Tibetu

Dívčí kapela Vesna, letos nominovaná na Objev roku, se od folklóru posouvá do popovějších vod. Singl Nezapomeň je přáním a zároveň modlitbou za to, abychom nezapomínali na věci, které jsou v životě důležité.

Píseň produkoval Marcell a hudbu i text napsala frontmanka Patricie Fuxová. Videoklip se natáčel v Malém Tibetu a ukazuje, že tyto dva národy spojuje víc než touha po svobodě. Píseň Nezapomeň vznikla díky setkání se s neziskovou organizací Brontosauři v Himalájích, kteří pomáhají místním v Malém Tibetu stavět školu.

S Jirkou Sázelem, který neziskovku vede, jsme strávili několik hodin debatováním o česko-tibetské minulosti a o tom, jak důležité bylo přátelství Havla a Dalajlámy, kteří inspirovali lidi i národy k tomu být lepšími, vysvětluje zpěvačka Patricie.

Dalajlámovy myšlenky nenásilí a pomoci jeden druhému si potřebujeme připomínat každý den. Je na každém znás, jakým směrem půjdeme. A já věřím v to, že dobro je tím silnějším motorem v nás. Natáčení klipu probíhalo v Malém Tibetu a zachycuje scenérii přírody, ale především život místních.

Bára Šůstková, houslistka kapely Vesna, která režírovala klip na dálku, dodává:

Důležité pro mě bylo zachytit tibetskou kulturu v její barevnosti a duchovní bohatosti. Myslím, že každý z nás může prožít naplněný život, pokud nezapomeneme na to podstatné.

Část klipu se natáčela i v České republice a zachycuje alternativní způsob života influencerů jako je jogínka Sarah Tichá, fotograf a cestovatel Jan Řeháček a nebo kuchařka a bloggerka Janina Černá alias Cukrfree. Zpěvačka Patricie a kameramanka Magdalena z Czech Vibes strávily cestováním na místě 9 dní a seznámily se s místními celebritami i šamanem.

Nejlepší zážitek byl pro obě návštěva školy v Muhlbeku, kterou Brontosauři v Himalájích spolufinancují.

Jsme vděčné, že jsme poznaly tibetskou kulturu. Určitě je mnoho, co se od sebe můžeme učit, uzavírá Fuxová.