Slza je zpátky! Inspiraci našla v Berlíně a Londýně

Po dvou mimořádně úspěšných albech  se skupina Slza rozhodla pro řadu změn. „Připadáme si jako úplně nová kapela,“ líčí Petr Lexa a Lukáš Bundil. Jejich slova dokládá nový singl Paravany.

Text písně Paravany je metaforou odkazující k problému ve vztahu dvou lidí. „Oba o něm vědí, ale nemluví o něm. Emoce v sobě dusí tak dlouho, až bouchnou a nadělají více škody, než by nadělaly, kdyby se začaly řešit zavčas. V textu to přirovnáváme k magmatu, které vře uvnitř sopky, až vybuchne a láva spálí vše, co jí přijde do cesty,“ zamýšlí se zpěvák Petr Lexa, který přiznává, že obdobnou situaci zažil v jednom svém vztahu.

Písnička PARAVANY vznikla v Berlíně a Londýně a je první ukázkou z naší právě chystané desky. Je pro nás tím nejsilnějším, co jsme kdy napsali.

Sám frontman přišel s námětem videoklipu, který režíroval Jakub Mahdal. Hlavní hrdinka je v něm spoutána provazy a ústa má přelepena páskou. „Ví, že ze sebe potřebuje všechny pocity dostat, ale nemůže nic dělat, je svázaná. Až v posledním refrénu se ze všeho vykřičí. Lavina jejích emocí smete vše kolem ní,“ vysvětluje Lexa. Skladatel a kytarista Lukáš Bundil dodává, že záměrem bylo vtisknout klipu jeden nosný prvek. Takový, který si divák vybaví, když se řekne Paravany. Představuje ho právě zmíněná hlavní postava a její vnitřní boj.

První singl z chystané třetí desky je zároveň poslem nové etapy, kterou kapela právě začíná. Dvojice ho napsala ve spolupráci s anglickým skladatelem Oliverem Somem v Berlíně, na produkci pracovala v Londýně s Brity Nickem Atkinsonem a Eddem Hollowayem, kteří stojí například za zvukem celosvětového hitu Be Alright od Deana Lewise.

Chystané třetí album kapely Slza by mělo vyjít na podzim.

Slza - Paravany