“Srdce, které hraje” vyneslo půl milionu korun!

Rekordní výtěžek a rekordní pomoc nemocným dětem. To je výsledek prodeje charitativního alba Hitrádií s názvem „Srdce, které hraje“. Výběrové CD bylo posluchači rozebráno během pouhých tří prosincových týdnů. Půlmilionový výtěžek z jeho prodeje poputuje na konto nadace Dům pro Julii.

Již několik let vydávají Hitrádia v předvánočním čase charitativní výběrové album. V dosavadních pěti ročnících se podařilo díky mimořádnému zájmu posluchačů nashromáždit no pomoc potřebným přes 750 000 korun. Letošní album Srdce, které hraje dokonce přineslo absolutní rekord.  Za prodej kompilace těch nejlepších českých hitů z vysílání Hitrádií utržily oblíbené regionální stanice během pár dní neuvěřitelných 500 000 korun. Celkem tak překročila částka, získaná díky charitativním albům “Hit za hitem” a “Srdce, které hraje”, 1 250 000 korun.

Díky tomu, že se všichni umělci vzdali nároku na honorář, poputuje kompletní výtěžek tam, kde jej velmi potřebují. „V tomto roce jsme se rozhodli podpořit Nadační fond Dům pro Julii, který chce vybudovat v České republice první dětský lůžkový hospic. Ten bude nabízet podporu a poradenství rodinám dětí a mladistvých, kteří trpí těžkým onemocněním,“ potvrdila programová ředitelka sítě Hitrádií Markéta Rachmanová.

„Přijde mi to jako neuvěřitelná částka. Pro nás je to neskutečně krásná zpráva. Chtěla bych poděkovat všem posluchačům, co si CD koupili. Teď dokážeme zaplatit architekta pro stavbu našeho dětského hospice i sociální pracovníky, kteří pomáhají jednotlivým rodinám, které to potřebují,“ neskrývala dojetí Radka Vernerová z nadace Dům pro Julii.

Mirai: Věnovali jsme písničku Anděl. Ta vznikala taky za ne úplně šťastné konstelace. Myslím si, že každý potřebuje svého strážného Anděla. Teď víme, že ten náš pomůže tam, kde je potřeba. 13 000 alb neprodá česká kapela za dva roky. To, co se povedlo je obdivuhodné. Tenhle projekt má opravdu smysl!

Velký dík patří všem interpretům, kteří se zařazením své písně bez nároku na honorář připojili k dobré věci – za ostatní jmenujme Xindla X, Davida Stypku, Ewu Farnou, Marka Ztraceného, Davida Kollera, také kapely Kryštof, Chinaski, Mirai, Lucii, Mandrage nebo Slzu. Díky patří i grafickému studiu Stojkov, které, rovněž bez nároku na honorář, vytvořilo originální umělecké fotografie a obal tohoto alba.

TO NEJVĚTŠÍ PODĚKOVÁNÍ ALE PATŘÍ TĚM, KTEŘÍ SI ALBUM „SRDCE, KTERÉ HRAJE“ PŘED VÁNOCI KOUPILI – TISÍCŮM A TISÍCŮM POSLUCHAČŮM HITRÁDIÍ. DĚKUJEME!

Produkce projektu: Jan Neuman, Markéta Rachmanová.
Výběr skladeb: Jan Neuman, Markéta Rachmanová, Michal Klein.
Výroba: MEDIA MARKETING SERVICES a.s. v GZ Digital Media copy HITRADIO 2018.

Mirai - Anděl