Vanessa Mae vystoupí s českými muzikanty, přijede v říjnu!

Populární houslistka se do Česka vrací po třech letech. Své “The Best” předvede 17. října 2019 O2 areně. Vanessa Mae zahraje s kapelou, kterou doprovodí i český smyčcový orchestr a osm tuzemských vokalistů.

Drobná singapurská rodačka s britským pasem, míchající klasiku a pop, si z různých hudebních stylů těžkou hlavu nedělá. Svou popovou interpretací vážné hudby oslovuje miliony fanoušků a popuzuje konzervativní zastánce staré dobré klasiky. První album nahrála v 11 letech a stala se nejmladší studentkou londýnské Královské hudební akademie. Jako talentovaná houslistka vystupovala s prestižními orchestry a nahrávala klasiku. Světovou proslulost jí zajistila popově laděná alba, např. The Violin Player. Mae už prodala přes deset milionů desek ve více než 100 zemích.

Do České republiky přivezu své oblíbené kousky z minulosti, ale také několik písní, které hraji jen vzácně. Těším se na spolupráci s českými hudebníky.

Českým divákům se naposledy Vanessa Mae  představila v květnu 2016 v brněnské hale Rondo, O2 arenu v Praze nadchla společně s tenorem Josém Carrerasem před pěti lety a Ostravar Arénu vyprodala v roce 2010.

Vstupenky na pražský koncert budou v předprodeji v síti Ticketportal od 12. března 2019.

Vanessa Mae - Red Hot (Official Video)